iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • فارس من| یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200 تومانی باید صرفا به اقشار پایین برسد

  استاد دانشگاه با بیان اینکه پیشنهاد حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی و افزایش یارانه نقدی از این محل از یک منظر کار خوبی است، گفت: در وهله نخست باید جامعه یارانه‌بگیران کشور اصلاح شود و دولت باید یارانه را فقط به اقشار متوسط و پایین جامعه بدهد.

  امرالله امینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به پیشنهاد حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی و افزایش یارانه نقدی از این محل، گفت: از یک منظر این کار، کار خوبی است و می‌تواند روی زندگی مردم اثر داشته باشد.

  این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ارز 4 هزار و 200 تومانی بر سفره مردم اثر نداشت زیرا عده‌ای از این ارز سوءاستفاده کردند و عملا در مسیر اصلی خودش حرکت نکرد، گفت: ممکن است با این کار، شرایط تغییر پیدا کند، به شرط آنکه هدف جامعه یارانه‌بگیران دقیقا مشخص شود، به طوری که این یارانه دقیقا به افرادی تعلق گیرد که نیازمند واقعی هستند و نه کسانی که از دهک‌های بالای جامعه هستند.

  امینی ادامه داد: در وهله نخست باید جامعه یارانه‌بگیران کشور اصلاح شود و بعد از اصلاح، دولت باید یارانه را فقط به اقشار متوسط و پایین جامعه بدهد که شرایط اقتصادی‌شان تغییر کند.

  این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه افزایش یارانه نقدی بر روی نقدینگی و تورم در جامعه اثر خواهد گذاشت و گفت:‌اگر دولت بخواهد که مانع این کار شود و تورم کنترل شود می‌تواند و شرطش خواستن دولت است که من در این مورد تردید دارم،‌به همین دلیل ترجیح می‌دهم که مسیر ارز 4 هزار و 200 تومانی تغییر نکند و شرایط تخصیص این ارز اصلاح شود که این کار با کمک قوه قضائیه ممکن است. 

  به گزارش فارس، این مصاحبه در راستای سوژه درخواستی گروهی از مخاطبین با عنوان «افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200» در سامانه «فارس من» تهیه شده است.

  انتهای پیام/