iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار بازار ارز
 • فارس من| حذف ارز 4200 تومانی اشتباه بزرگی است

  یک استاد دانشگاه گفت: حذف ارز 4200 تومانی و افزایش پرداخت یارانه نقدی از این محل اشتباهی بزرگ است که دولت و مجلس نباید مرتکب آن شوند زیرا با حذف این ارز عملا فشار اقتصادی به مردم افزایش خواهد یافت.

  مهدی تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به پیشنهاد افزایش یارانه نقدی از محل قطع ارز 4200 تومانی گفت: این ارز برای واردات کالاها و تجهیزات اساسی مانند دارو و تجهیزات بیمارستانی و کالاهایی که نیاز به آن زیاد است و باید با قیمت ارزان وارد بازار شود در نظر گرفته شده است و اگر عده ای مطابق قانون آنچه را که باید با این ارز وارد می کردند و نکردند قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی باید ورود کند و با متخلفان برخورد کند.

  وی ادامه داد: حذف این ارز و افزایش پرداخت یارانه نقدی از این محل اشتباهی بزرگ است که دولت و مجلس نباید مرتکب آن شوند زیرا با حذف این ارز عملا فشار اقتصادی به مردم افزایش خواهد یافت.

  این استاد دانشگاه با تاکید براین که اگر این کار انجام شود قیمت کالاها و تجهیزاتی که با ارز 4200 تومانی بالا خواهد رفت گفت: با این کار به ظاهر برداشتن پول از یک جیب و گذاشتن در جیب دیگر است با این تفاوت که قیمت کالا افزایش می یابد و عملا دردی را از مردم برطرف نخواهد کرد فقط یک احساس زودگذر که به عنوان مثال من در جیبم پول هست ایجاد می شود اما این پول زود خرج خواهد شد.

  وی ادامه داد: وقتی پول در جیب وجود دارد تقاضای شما نیز بالا می رود اما این افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت کالا ها خواهد بود در ثانی اینکه دیگر ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی نمی دهید و خود به خود قیمت این کالاها نیز بالاخواهد رفت و این کار به زیان مردم خواهد بود.

  تقوی تصریح کرد: این کار به زیان اقتصاد خواهد بود و قطعا پیشنهاددهندگان این طرح درک درستی از اقتصاد ندارند.

  به گزارش فارس، این گزارش در راستای سوژه درخواستی گروهی از مخاطبین با عنوان «افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200» در سامانه «فارس من» تهیه شده است.

  انتهای پیام/