iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • دستور امیر کویت به پارلمان برای بستن پرونده "البدون‌"

  رئیس پارلمان کویت تاکید کرد که هماهنگی در سطح پارلمان و دولت برای ایجاد راه حلی قانونی ریشه‌ای و فراگیر برای "مساله افرادی که به صورت غیرقانونی اقامت دارند" و به "البدون" موسوم هستند، به وجود آمده تا همین تابستان این موضوع بسته شود.

  به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه"الرأی" کویت، مرزوق الغانم، رئیس پارلمان کویت خاطرنشان کرد: این راه حل با تدوین قانونی آغاز می‌شود که پارلمان در آغاز دوره آتی خود یا در صورت لزوم، در دوره فوق‌العاده، آن را تصویب می‌کند.

  وی افزود: این اقدام بنا به دستور صریح صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت صورت می‌گیرد و این پرونده با راه حلی فراگیر و عادلانه قبل از پایان فصل تابستان خاتمه خواهد یافت و آرزو دارم همگی برای بسته شدن آن همکاری کنند.

  الغانم خاطرنشان کرد: نکاتی وجود دارند که در حال حاضر درباره‌ آنها در دیدارهای نمایندگان پارلمان و نمایندگان دولتی و دیدارها با دستگاه مرکزی به منظور بررسی و حل اوضاع کسانی که به صورت غیرقانونی اقامت دارند، مطرح می‌شوند. ما از ارائه جزئیات بیشتر به خاطر زیاد بودن این نکات معذوریم.

  وی تاکید کرد: مخالفت بیهوده با پرونده تابعیت یا ترک آن فرصتی برای چانه‌زنی‌های سیاسی است و هویت ملی و تابعیت کویت چیزی نیست که دست کم گرفته شود و این مساله در معرض هیچ‌گونه فشار سیاسی قرار نخواهد گرفت.

  کویت روز یکشنبه از صدور دستوراتی از سطوح بالا درخصوص پرونده مساله افرادی که "به صورت غیرقانونی اقامت دارند (البدون)" و حل ریشه‌ای برای این مشکل خبر داد.

  رئیس پارلمان کویت بر وجود راه حل ریشه‌ای و عادلانه برای این پرونده طی فصل تابستان تاکید کرد و گفت: اقداماتی به طور پیوسته در این خصوص انجام شده اما به صورت علنی اعلام نشده است و احتمال موفقیت این پرونده و حفاظت و حمایت از کسانی که تلاش دارند به آن ضربه بزنند یا از آن سوءاستفاده کنند، افزایش یافته است.

  بر اساس بیانیه‌های رسمی "البدون‌" کسانی‌اند که علی‌رغم سال‌ها سکونت و زندگی در کویت فاقد ملیت این کشور هستند و تعداد آنها نزدیک به ۹۶ هزار تن  است.

  "البدون‌" به طور پیوسته خواستار دریافت تابعیت کویتی هستند در حالی که دولت کویت اعلام کرده است که اکثر اعضای این گروه‌ دارای تابعیت عراقی، عربستانی و یا سوری هستند اما آنها به خاطر گرفتن تابعیت کویتی آن را پنهان می‌کنند.

  انتهای پیام