iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • حشد شعبی حمله هواپیمای متخاصم به پادگانش در شمال بغداد را تکذیب کرد

  کمیته تحقیقات حشد شعبی درباره حمله پهپادی به پادگان حشد شعبی در استان صلاح الدین اعلام کرد که این حمله به وسیله یک پهپاد یا موشک صورت نگرفته بلکه صرفا یک آتش‌سوزی به خاطر مشکل داخلی بوده است.

  به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، این کمیته اعلام کرد، تحقیقاتی که انجام شد ثابت کرد که این انفجار یک حمله نظامی با یک پهپاد یا موشک نبوده بلکه صرفا یک آتش‌سوزی ناشی از سوخت جامد به خاطر یک مشکل داخلی بوده است.

  در این تحقیق آمده است، که این اتفاق منجر به مرگ هیچ یک از اعضای حشد شعبی نشد.

  حشد شعبی پیشتر کمیته‌ای متشکل از مدیریت امنیت، اطلاعات، موشک‌ها، مهندسی میدانی و کارشناسان مواد منفجره و پهپادها را به پادگان شهدا برای اطلاع یافتن از این حادثه فرستاده بود.

  با اینکه فرماندهان حشد شعبی برای دو روز در قبال این حادثه سکوت کرده بودند اما واشنگتن و تل‌آویو متهم شدند. در این راستا منصور البعیجی، معاون ائتلاف دولت قانون آمریکا را به حمله به این پادگان متهم کرد.

  البعیجی گفت: دولت عراق نباید موضع تماشاگر را درباره هدف قرار دادن حشد شعبی اتخاذ کند. این مساله بر هیچ کس پوشیده نیست که حشد شعبی از سوی آمریکا مورد هدف قرار می‌گیرد.

  وی گفت: کمیته‌های تحقیقات صرفا مماطله در این قضیه را دنبال می‌کنند و هیچ نتیجه مفیدی ندارند چراکه ما تجربه کرده‌ایم که وقتی اتفاقی از این قبیل می‌افتد کمیته‌ای برای آن تشکیل می‌شود بدون اینکه نتیجه‌ای داشته باشد به ویژه اینکه هدف قرار دادن حشد شعبی یک مساله حساس و خطرناک است و دولت باید این مساله را برای مردم عراق توضیح دهد. بعد از شکست پروژه آمریکا درباره هدف قرار دادن منطقه از طریق پروژه داعش امروز در مقابل چشم دولت مقرهای حشد شعبی هدف قرار می‌گیرند.

  انتهای پیام