iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • یادداشت تند روزنامه سوری علیه کُردهای تجزیه‌طلب سوریه

  روزنامه الثوره سوریه در واکنش به همکاری کردهای شمال این کشور با آمریکا و رژیم صهیونیستی نوشت، کُردها با غرق شدن در رؤیای کشور مستقل دارند به سرزمین مادری خیانت می‌کنند بی‌آنکه به عواقب کار خود بیندیشند.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه الثورة سوریه در یادداشتی انتقادی از گروه‌های کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) با عنوان «قسد، مرکب اسرائیل... و عامل تروریستی آن در منطقه»، سرقت نفت سوریه توسط رژیم صهیونیستی را ناشی از خیانت و ائتلاف سیاسی و نظامی اکثریت عناصر [سیاسی] کُرد دانست که در شرق و شمال شرق سوریه تحت حمایت آمریکا هستند.


  سوریه؛ مناطق شرق فرات، عموما کُردنشین - نقشه ادعایی ترکیه درباره منطقه امن

   

  «منذر عید» نویسنده یادداشت نوشته که «خیانت قبل اینکه نام یا صفتی باشد، عمل است. در زمانی که گروه‌های تروریستی جدایی‌طلب، آخرین پل ارتباطی مناطق تحت کنترل عناصر خود را با سرزمین سوریه مادر نابود و آخرین پل گفت‌وگوی سیاسی با حکومت سوریه را منفجر کردند، پل ارتباط و پیوند با رژیم صهیونیستی را می‌ساختند و راه‌های نفوذ دادن آن را به سرزمین سوریه فراهم کردند؛ چیزی که آرزوی رژیم صهیونیستی بود تا یک روز بتواند پای نجس خود را روی خاک سوریه قرار دهد.

  الثوره نوشت: نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) از هیچ فرصتی برای نزدیکی به دشمنان سوریه چه صهیونیست‌ها و چه آمریکایی‌ها، فروگزار نکردند تا از طریق آن رویای خود برای جدایی و تشکیل کشور را محقق کند. روزهای مزدوری نیروهای دموکراتیک سوریه برای رژیم صهیونیستی مملو از اقدامات خیانت‌آمیز است.

  در تازه‌ترین مورد سندی لورفته از الهام احمد، رئیس مشترک هیئت اجرایی گروه موسوم به «شورای دموکراتیک سوریه» نشان می‌دهد که وی به یک تاجر صهیونیست به نام «موتی کاهانا» اختیار تام داده است تا تحت پوشش کمک‌های بشردوستانه روابط رژیم صهیونیستی را با گروه‌های تروریستی از جمله جبهة‌ النصره که در لیست گروه‌های تروریستی سازمان ملل متحد قرار دارد، تقویت کند. او همچنین می‌تواند نفت استخراج شده از مناطق سوری تحت کنترل کُردها واقع در شرق سوریه را بفروشد.

  بر اساس سند منتشرشده، آمریکا بر فروش نفت استخراج‌شده از مناطق تحت کنترل کُردها نظارت دارد و شرکت تحت مدیریت کاهانا می‌تواند به طور میانگین، روزانه ۱۲۵ هزار بشکه نفت استخراج شده از منطقه «الجزیره» سوریه را بفروشد. با این حساب معلوم می‌شود که نیروهای دموکراتیک سوریه می‌دانند اگر بخواهند زیر چتر حمایتی آمریکا بمانند و مورد رضایت آن قرار گیرند باید تسلیم صهیونیست‌ها باشند.

  کُردها با غرق شدن در رویای کشور مستقل تا می‌توانند به سرزمین مادری خود خیانت می‌کنند بدون اینکه به عواقب کار خود بیندیشند. همه فکر و ذهن آنها این است که چگونه می‌توانند زیر پرچم آمریکا بمانند. معامله نفتی آنها با اسرائیل هم در نوع خود اولین نبوده است. نیروهای تروریست و جدایی‌طلب دموکراتیک سوریه هیأتی از تلویزیون اسرائیل را هم به حضور پذیرفتند.

  موآف فردای، روزنامه‌نگار اسرائیلی هم با افرادی از شبه‌نظامیان دموکراتیک سوریه معاشرت داشته و در مناطق متعددی از جمله قامشلی در ریف حسکه و دیگر مناطق شمال شرق سوریه تحت حفاظت نیروهای مسلح کرد رفت و آمد داشته است.

  اگر بخواهیم همه خیانت‌های نیروهای دموکراتیک سوریه به سرزمین مادری‌شان را جمع کنیم فهرست بالا بلندی از گشاده‌دستی آنها و نزدیکی رابطه‌شان در قبال رژیم صهیونیستی برملا می‌شود. شهر شقلاوه استان اربیل در کردستان عراق در دهم ماه مه گذشته شاهد نشست محرمانه مقامات کُرد با آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی بود که در این دیدار درباره مسائل مربوط به تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال و شرق سوریه و روابط کردها با اسرائیل و راه‌های توسعه آن و حمایت رژیم صهیونیستی از تشکیل کردستان سوریه بحث و گفت‌وگو شده است.

  بین حرف و عمل، دومی قوی‌تر و ثابت‌کننده است. برخی کُردها خیانت را در پس حرف‌هایشان مخفی کرده‌اند اما مسئله مهمی که کُردها نادیده می‌گیرند این است که تمامیت ارضی سوریه قابل تقسیم شدن نیست و مناطق الجزیره سوریه همگی بخشی از خاک سوریه است و تا زمانی که ملت مخالف تسلیم و سازش باشد اشغالگر در خاک آنها دوامی نمی‌آورد و بزودی همه خاک سوریه از لوث وجود آمریکا و اسرائیل و دست پرورده تروریست آنها پاکسازی خواهد شد. هر چقدر که برای سوریه نقشه کشیده باشند وطن فرزند گمراه خود را می‌بخشد اما به خائن و مزدور رحم نخواهد کرد.

  انتهای پیام/ص