iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
  • دلیل رشد مصرف آب در تهران

    خبرگزاری فارس : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه تصور غلط مردم مبنی بر بارش‌های مناسب باعث شد تا مصرف آب در شهر تهران رکورد بزند، گفت: ۶۰ درصد آب شرب تهران از منابع زیرزمینی تامین می‌شود که همچنان وضعیت نامطلوبی دارد و نباید تصور شود، وضعیت آب شرب خوب است.

    محمدرضا بختیاری در پاسخ به این سوال که دلیل رشد مصرف آب در تهران چیست، گفت: دو دلیل اصلی بر بالا رفتن مصرف آب شرب تهران تاثیرگذار بوده است که اولین دلیل آن تصور غلط مردم مبنی‌بر مناسب بودن بارش‌ها و پشت سر گذاشتن خشکسالی است. وی افزود: این تصور غلط در کنار ماندگاری گرما و استقرار جبهه هوای گرم باعث شده تا مصرف روزانه آب شرب در شهر تهران رکوردزنی کند و به رکورد ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب برسد. بختیاری تاکید کرد: مردم تصور می‌کنند، چون بارش‌های امسال خوب بوده است، پس مدیریت مصرف آب را نباید جدی گرفت. این در حالی است که ۵۰ تا ۶۰ درصد آب شرب شهر تهران از منابع زیرزمینی تامین می‌شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه بارش‌های امسال اگر چه خوب بود، اما نتوانست منابع آب زیرزمینی را بهبود دهد، اظهار کرد: مردم باید صرفه‌جویی آب را جدی بگیرند؛ چراکه هنوز دمای هوا به‌گونه‌ای نشده که بگوییم مصرف آب کاهش خواهد یافت.  به گفته وی، متاسفانه برخی از مشترکان تهرانی همچنان از آب شرب برای شستن خودرو، شستن معابر و پارکینگ استفاده می‌کنند. بنابراین توصیه ما این است که حتی‌المقدور این اقدامات را کنار بگذارند؛ چراکه مدیریت مصرف آب تنها محدود به دوره خشکسالی و کم‌آبی نیست و حتی در بارش‌های مناسب نیز باید در مدیریت مصرف آب جدی بود. مصرف روزانه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب مصرف آب برای تهران یک تهدید به‌شمار می‌رود و پایتخت کشور با عبور از خطوط قرمز مصرف (۳ میلیون مترمکعب در روز) دچار یک چالش و مشکل جدی است.

    این مطلب برایم مفید است