iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • دلار باید ۸ هزار تومان شود

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: سوداگران ارزی پس از کاهش قیمت تلاش کردند که تقاضای کاذب در بازار ایجاد کنند، اما بانک مرکزی با اجرای برنامه‌های خود آن‌ها را ناکام خواهد گذاشت.

  شهاب نادری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برخی دلالان برای افزایش قیمت ارز و سکه در بازار، گفت:پس از اینکه نرخ دلار در بازار روند سریع کاهشی به خود گرفت و وارد کانال ۱۱ هزار تومانی شد، دلالان بیکار ننشستند و برای افزایش قیمت دست به کار شدند.

  نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سوداگران بازار ارز پس از کاهش قیمت دلار و سکه تلاش کردند که تقاضای کاذب در این بازار‌ها ایجاد کنند، افزود: بررسی‌ها نشان از آن دارد که تقاضای ایجاد شده در روز پایانی کاری هفته گذشته کاملا سوداگرانه بوده است که این موضوع از میزان تقاضا برای سکه و ارز کاملا مشخص است.

  بساط بسیاری از دلالی‌های دلاری با تشکیل بازار متشکل ارزی جمع می‌شود

  وی با تاکید بر اینکه باید بساط فعالیت دلالان و سوداگران از سر بازار‌های مختلف به ویژه ارز و طلا برچیده شود، ادامه داد: با تشکیل بازار متشکل ارزی بساط بسیاری از این دلالی‌ها جمع می‌شود، چراکه با راه اندازی این بازار میزان عرضه و تقاضای واقعی مشخص و نرخ واقعی دلار کشف می‌شود.

  عده‌ای از دلالان در کشور‌های همسایه و در داخل کشور به دنبال این بوده اند که هرج و مرجی در بازار ارز ایجاد کنند، اما با اقدامات انجام شده از سوی بانک مرکزی تا حدود زیادی ناکام مانده اند و پس از این نیز موفقیتی کسب نمی‌کنند

  نادری تاکید کرد: با مدیریت بازار پولی و بانکی توسط بانک مرکزی و همراهی مردم و اقدامات به موقع دولت در کنترل بازار ارز، دلالان نمی‌توانند با ایجاد تقاضای کاذب آرامش بازار را بر هم زنند و دستگاه قضا نیز باید با خاطیان که به دنبال ایجاد تنش در اقتصاد کشور هستند، برخورد کند.

  هیچ کدام از مولفه‌های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی‌کند

  وی با بیان اینکه هیچ کدام از مولفه‌های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی‌کند، افزود: قیمت ارز حداکثر باید ۸ هزار تومان باشد و بیش از این رقم با هیچ یک از مولفه‌های اقتصادی همخوانی ندارد و بازار باید تا رسیدن به قیمت واقعی خود روند نزولی داشته باشد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برنامه‌های بانک مرکزی برای کنترل و مدیریت بازار ارز، تصریح کرد: عده‌ای از دلالان در کشور‌های همسایه و در داخل کشور به دنبال این بوده اند که هرج و مرجی در بازار ارز ایجاد کنند، اما با اقدامات انجام شده از سوی بانک مرکزی تا حدود زیادی ناکام مانده اند و پس از این نیز موفقیتی کسب نمی‌کنند. /