iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • مقام روس: تأسیس دومین پایگاه نظامی در قرقیزستان در دستور کار نیست

  معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: تأسیس دومین پایگاه نظامی روسیه در قرقیزستان در دستورکار نیست.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «گریگوری کاراسین» معاون وزیر امور خارجه روسیه در نشست مطبوعاتی با اشاره به برنامه وزارت دفاع روسیه در قرقیزستان گفت: بین «مسکو» و «بیشکک» هیچ گونه مذاکراتی درباره افتتاح دومین پایگاه نظامی انجام نشده است.

  وی گفت: در تاریخ 20 ژوئن سال 2017 به درخواست دولت قرقیزستان افتتاح پایگاه نظامی جدید مورد بررسی قرار گرفت اما هنوز در این زمینه هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

  کراسین خاطر نشان کرد: افزایش تعداد پایگاه‌های نظامی روس در جهان هدف مسکو نیست اما مؤسسه‌های نظامی روسیه در خارج از کشور برای حل مسائل معینی از جمله تأمین امنیت این کشور و متحدانش تأسیس می‌شوند.

  وی افزود: به نظر ما ظرفیت‌های پایگاه‌های نظامی روسیه در قرقیزستان و تاجیکستان پاسخگوی تمام تهدیدات موجود در منطقه می‌باشد بنابراین مسکو بر تقویت ظرفیت‌های دفاعی آنان متمرکز شده است.

  معاون وزیر امور خارجه روسیه در پایان گفت: مذاکرات دوجانبه دیگری در ارتباط با این مسئله انجام نشده و این موضوع در دستور کار 2 کشور نیست.

  انتهای پیام/ح