شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • 35 قطعه وارداتی خودرو داخلی سازی می‌شود

  مقیمی از انعقاد قرارداد داخلی سازی ۳۵ قطعه وارداتی خودرو با ۳۲ قطعه ساز کشور خبر داد.

  35 قطعه وارداتی خودرو داخلی سازی می‌شودپول‌نیوز - فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: اولین نشست تخصصی تعمیق ساخت داخل خودرو با پیگیری‌های وزیر صمت برگزار شده است.


  وی ادامه داد: در حاشیه برگزاری این میز ۷۴۰ میلیارد تومان قرارداد میان تامین کنندگان خودرو‌های پر تیراژ با قطعه سازان منعقد شد.

  معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به اینکه ۳۲ قطعه ساز برای تامین ۳۵ قطعه‌ای که از خارج تامین می شود، اقدام به انعقاد قرارداد کرده اند، ادامه داد: این قطعات سابقه ساخت در داخل را نداشته و نیاز به ارز بری دارند.

  مقیمی افزود: با ساخت این قطعات در داخل کشور ۸۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی انجام خواهد شد.

  وی ادامه داد: در این راستا اولویت با قطعه سازان کوچک و متوسط است و از این رو قطعاتی را انتخاب کردیم که نیاز به سرمایه گذاری بالا ندارند.

  معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: شرکت‌های قطعه سازی در این قرارداد‌ها ترجیحا زیر مجموعه شرکت‌های خودرو ساز نخواهند بود و معرفی قطعه سازان، نوع قطعه و زمان تحویل نیز اعلام شده است.

  مقیمی اظهار کرد: این مسیر قرار است در آینده تداوم داشته باشد و تا تولید نهایی بسیاری از قطعات، پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

  گفتنی است؛ نخستین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در حاشیه اولین نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید که از ۲۷ تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز شده است، برگزار شد.

  این نمایشگاه تا سی‌ام تیر هر روز از ساعت ۱۰ الی ۱۸ در این محل برگزار می شود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی