iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
  • احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا

    طبق نتایج یک نظرسنجی که از اقتصاددانان صورت گرفته، احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا در بیشترین حد خود از اکتبر ۲۰۱۷قرار دارد.

    به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در حالی که بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق انگلیس در رقابت با جرمی هانت، وزیر امور خارجه فعلی انگلیس برای تصدی جایگاه نخست وزیری از برتری قابل توجهی برخوردار است و برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر ابراز تمایل کرده، پیش‌بینی‌های اقتصاددان‌هایی که از ۱۵ تا ۱۸ ژوئیه در نظرسنجی خبرگزاری رویترز شرکت کرده‌اند، نشان می‌دهد که احتمال خروج بدون توافق هم‌اکنون ۳۰ درصد است. میزان این احتمال از دیدگاه اقتصاددانان ماه گذشته میلادی ۲۵ درصد و ماه مه ۱۵ درصد بوده است.

    پیتر دیکسون، کارشناس مسائل اقتصادی در " کومرتس‌بانک" آلمان می‌گوید: احتمال نخست وزیری بوریس جانسون و اظهارات او در کمپینش نشان می‌دهند که خروج بدون توافق از آنچه پیشتر تصور می‌کردیم بیشتر است.

    پیروز رقابت انتخاباتی بوریس جانسون و جرمی هانت برای جانشینی ترزا می، نخست وزیر فعلی انگلیس و رهبر حزب محافظه‌کار روز ۲۳ ژوئیه مشخص خواهد شد.