iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • طلا در بازارهای جهانی 8 دلار ارزان شد

  قیمت طلا پس از گذشتن از سطح 1450 دلار، به علت برداشت سود سرمایه‌گذاران از گرانی این فلز گران‌بها، 7.69 دلار ارزان شد.

  به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه قیمت طلا به بالاترین رقم 6 سال گذشته برابر با 1450 دلار در هر اونس رسید، سرمایه‌گذاران شروع به برداشت سود کردند و این امر سبب شد تا قیمت این فلز گران‌بها کاهش یابد اما تنش‌های غرب آسیا و چشم‌انداز کاهش نرخ بهره بانکی آمریکا همچنان آن را در مسیر دومین هفته افزایشی قرار داشته است.

  هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 7.69 دلار کاهش 1438.41 دلار فروخته شد. این فلز گرانبها به 1452.60 دلار بالاترین رقم از می 2013 رسیده بود.

  جاناتان باتلر، تحلیلگر بازار گفت: «با توجه به افزایش قیمت طلا، طی 2 ساعت، شاهد برداشت سود طبیعی بودیم.»

  «اما وضعیت طلا همچنان خوب است. نرخ بهره و محیط دلار، بلاتکلیفی در مورد جنگ تجاری آمریکا و چین و اکنون شرایط ژئوپلتیکی سبب تقویت قیمت‌ها شده است؛ تمامی اینها یک محیط تقویتی برای طلا ایجاد کرده است.»

  جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک در سخنرانی محکمی به نفع اقدامات سریع پولی گفت سیاست‌گذاران پس از اعلام محرک‌های بیشتر، نباید منتظر فاجعه اقتصادی باشند.

  با توجه به افزایش نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی، طلا در زمان‌ بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود.

  ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان روز گذشته 1.4 درصد افزایش یافت و به 814.62 تن رسید.

  به گزارش فارس، آمریکا مدعی است که یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرده و مقامات ایرانی این ادعا را تکذیب می‌کنند. رسانه‌های غربی از این داستان به عنوان تقویت تنش در غرب آسیا یاد می‌کنند.

  انتهای پیام/