iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • عبدالله: آتش‌بس یکجانبه طالبان با آمریکا پذیرفتی نیست

  رییس اجرایی دولت افغانستان از طالبان خواست تا به آتش بس با حکومت افغانستان تن داده و در غیر آن، آتش‌بس یک‌جانبه با نیروهای آمریکایی پذیرفتنی نخواهد بود.

  به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، رییس اجرایی دولت افغانستان از طالبان خواست تا به آتش بس با حکومت افغانستان تن داده و در غیر آن، آتش‌بس یک‌جانبه با نیروهای آمریکایی پذیرفتنی نخواهد بود.

  «عبدالله عبدالله» امروز پنج‌شنبه (27 تیر) در نشستی درباره صلح و امنیت که در کابل برگزار شده بود، خواهان بسیج هواداران گفت‌وگوهای صلح شد و گفت: زمان آن فرار رسیده که گفت‌وگوهای صلح به‌صورت مستقیم آغاز شود.

  وی افزود: اگر طالبان به گفت‌وگوهای صلح و تأمین صلح در افغانستان باور دارند، باید به برقراری آتش‌بس سراسری تن دهند.

  به گزارش فارس، همچنین حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان نیز به آمریکا هشدار داد که نباید از خاک افغانستان در نزاع با دیگر کشورها استفاده کند.

  وی افزود که پاکستان و آمریکا آغازگر جنگ کنونی در افغانستان هستند و این دو کشور می‌توانند آتش جنگ در افغانستان را خاموش کنند.

  این در حالی است که طالبان همواره گفت‌وگوهای مستقیم با حکومت افغانستان را رد کرده‌اند، اما با هدف گفت‌وگو با کشورهای مختلف به ویژه آمریکا آغوش باز نشان داده‌اند.

  انتهای پیام/ ر