شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
فناوری
 • آغاز تولید انبوه رم‌های 12 گیگابیتی LPDDR5 سامسونگ

  در اسفند ماه 1397 بود که سامسونگ از آغاز تولید انبوه چیپ رم 12 گیگابایتی LPDDR4X گفت. این چیپ که هنوز هم بالاترین ظرفیت در بین DRAM های ویژه گوشی های هوشمند را دارد برای گوشی های پرچمدار طراحی شده است. اما سامسونگ به این چیپ هم قانع نبوده و خبر از تولید انبوه مدل سریعتر ولی با اندازه های مشابه داده است.

  چیپ جدید سامسونگ، اولین رم 12 گیگابیتی LPDDR5 برای گوشی های هوشمند است. علاوه بر این اعلام شده که چیپ های LPDDR5 با ظرفیت 12 گیگابایت هم در ماه جاری میلادی آغاز خواهد شد.

  سامسونگ امیدوار است رم های LPDDR5 که در اسفند ماه سال قبل معرفی شدند گوشی های هوشمند 5G را با سرعت بالا و بهینگی انرژی همراه کنند و به قابلیت های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی گوشی ها سرعت ببخشند.

  رم LPDDR5

  رم LPDDR5 سامسونگ هم مشابه با مدل های LPDDR4X بر مبنای فناوری نسل دوم چیپ های 10 نانومتری این شرکت طراحی شده و وعده سرعت تا 1.3 برابر سریع تر را می دهد. بر اساس محاسبات سامسونگ در یک مجموعه 12 گیگابایتی از رم های LPDDR5 دوازده گیگابیتی، امکان انتقال یک فایل 44 گیگابایتی (معادل با 12 فیلم با کیفیت full HD) تنها در یک دقیقه ممکن می شود.

  به این ترتیب به گفته سامسونگ این چیپ ها امکان بهره بردن از قدرت 5G و قابلیت های هوش مصنوعی از جمله ضبط ویدیوهای با کیفیت و یادگیری ماشینی را در کنار افزایش شارژدهی باتری فراهم می کند.

  شرکت کره ای در نهایت قصد دارد در سال آینده میلادی چیپ های LPDDR5 با ظرفیت 16 گیگابیتی را توسعه دهد تا قابلیت های پیشرفته تر را در گوشی های هوشمند ارائه کند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی