iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • شگفتانه‌های ترامپ؛ ادامه سریال غلط های املایی!

  آمریکا از بدو تاسیس، مناقشه برانگیزترین دوره ریاست جمهوری خود را سپری می کند. در نگاه برخی از اندیشمندان، ترامپ برخی از سیاست های کلان آمریکا را وارونه کرده وضریب امنیت ملی آن را به پایین ترین سطح خود رسانده است.

  به گزارش جام نیوز،بسیاری از تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های منفی کارشناسان درباره آینده آمریکا، از سیاست‌ها، موضع‌گیری‌ها و تصمیمات بحث‌برانگیز ترامپ ناشی می‌شود. جام نیوز برای تبیین موضوع و بیان برخی از واقعیات درون کاخ سفید و آمریکا، چند نمونه جالب را طی سلسله گزارش‌هایی منعکس می‌کند.

   

   قسمت های قبلی گزارش را از( اینجا و اینجا) می توانید ملاحضه بفرمایید.

   

  کثرت غلط‌های املایی ترامپ در توئیت های منتشر شده و نامه های رسمی به سوژه ای گاها طنز آمیز در رسانه‌های آمریکا تبدیل شده است. کثرت این غلط‌ها آنجایی جالب می شود که او مدعی است که از توانایی بالایی در نویسندگی برخوردار بوده و «رسانه‌های جعلی» بی دلیل وی را به غلط نویسی متهم می‌کنند.

   

  ادعای توانایی بالا در نوشتن با تعدادی غلط املایی که دیکشنری وبستر آنها را مشخص کرده است

   

  کثرت غلط نویسی ترامپ علاوه بر توئیت‌ها به نامه‌های رسمی او نیز رسیده است. او خامه خطاب به یکی از معلم های زبان انگلیسی را با کلی غلط املایی نوشت و معلم نیز غلط های موجود در نامه را اصلاح کرده و دوباره به دفتر او ارسال کرد.

   

  غلط های املایی ترامپ در نامه رسمی به یکی از معلم های زبان انگلیسی

  ترامپ در جریان تعطیلی بخشی از دولت آمریکا، نامه رسمی کنگره را با غلط های املایی زیاد ارسال می‌کند.  او در این نامه از کنگره خواسته است تا در مورد پایان دادن به تعطیلی بخش هایی از دولت به 'توافق' (agreemnet به جای agreement) برسند و 'بی درنگ' (immediatly به جای immediately) بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی را در اختیار وی بگذارند.

   

  نمونه ای از غلط های املایی ترامپ

   

  ترامپ حتی نامه رسمی خود به  رهبر کره شمالی را با کلی غلط املایی نوشت که این غلط ها مورد توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار گرفت.

   

  نامه پر غلط ترامپ به رهبر کره شمالی

   

  به نظر می رسد تکرار بیش از حد غلط های املایی در ترامپ به حالتی عادی برای او تبدیل شده است. زیرا دوربین های عکاسی خبرنگاران در جدیدترین عکس های خود غلط املایی دست نوشته ای را از ترامپ شکار کردند.  در این دست نوشته ها کلمه القاعده به اشتباه نوشته شده است.

   

  دست‌نوشته ترامپ برای سخنرانی که در آن کلمه القاعده را اشتباه نوشته است

   

   

  غلط املایی اخیر ترامپ با واکنش جدی و طنز مخاطبان در شبکه اجتماعی توئیتر  مورد انتقاد هزاران نفر قرار گرفت.

  نمونه های از واکنش مخاطبان به غلط املایی اخیر ترامپ