ب استولتنبرگ: به اقدام روسیه در خروج از پیمان آی‌ان‌اف واکنش نشان می‌دهیم | شبکه طلا و ارز
iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
  • استولتنبرگ: به اقدام روسیه در خروج از پیمان آی‌ان‌اف واکنش نشان می‌دهیم

    فارس نوشت: دبیر کل سازمان ناتو گفت که این سازمان به اقدام روسیه مبنی بر خروج از پیمان منع موشک‌های میانبرد، واکنشی موثر نشان خواهد داد.

    بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، استولتنبرگ در این مورد گفت: «اگر روسیه از پیمان منع موشک‌های میانبرد خارج شود، ناتو با اقدامی بازدارنده و موثر به این اقدام واکنش نشان خواهد داد.»

    دبیر کل ناتو دیروز هم در مطلبی در یکی از روزنامه‌های آلمان از مسکو خواسته بود که از آخرین فرصت موجود استفاده کند و گفته بود: «ما درباره تحولات در ارتباط با توافق INF که می‌تواند روز دوم آگوست (۱۱ مرداد) منقضی شود، نگرانیم. روزهای آتی آخرین فرصت برای مذاکره و گام‌های ضروری به منظور حفظ این ساز و کار مهم در جهت امنیت اروپاست.»

    این در حالی است که آمریکا در ادامه خروج خود از مجموعه‌ای از معاهدات بین‌المللی، اعلام کرده دیگر به این پیمان پایبند نیست. اول فوریه سال جاری میلادی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، تعلیق INF‌ از سوی آمریکا را اعلام کرد و گفت شش ماه به روسیه زمان می‌دهد تا با این پیمان منطبق شود. یک روز پس از این اقدام آمریکا، روسیه نیز این معاهده را به حالت تعلیق درآورد و اعلام کرد واشنگتن باید تمایل خود برای مذاکره‌ای برابر و بنیادین را نشان دهد.