iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • نماینده مجلس: مردم مطالبات خودرویی را از محاکم قضایی پیگیری کنند

  خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است خودروسازان باید به تعهدات خود براساس قیمت و زمان تحویل عمل کنند.

  عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به صحبت‌های رییس قوه قضاییه مبنی بر برخورد با خودروسازان در صورت تغییر در قیمت و زمان تحویل خودرو، گفت: خودروسازان باید به تعهدات خود عمل کرده و به مفاد قراردادهای منعقد شده پایبند باشند.

  مردم می‌توانند مطالبات خودرویی خود را از محاکم قضایی پیگیری کنند

  نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم به دلیل خُلف وعده خودروسازان مراجعات متعددی به ما دارند که به آنها توصیه می‌شود در صورتی که این شرکت‌ها به قراردادهای خود پایبند نیستند، مطالبات خود را در محاکم قضایی پیگیری کنند.

  وی اظهار کرد: خودروسازان در قراردادها به نکاتی مانند تحریم و... اشاره کردند. مردم معمولا مفاد قراردادها را مطالعه نمی‌کنند به همین دلیل در حال حاضر با مشکلات بسیار روبه رو شده‌اند. در بسیاری از قراردادها قید می‌شود؛ در صورت بروز وضعیت‌های خاص تصمیمات تغییر می‌کند، خودروسازان نیز به استناد این مواد در قراردادها از تحویل خودرو خودداری می‌کنند.

  این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجلس از مردم حمایت می کند، خاطرنشان کرد: خودروسازان باید به قراردادها عمل کنند چراکه این قراردادها قانون هستند، محاکم قضایی براساس این قراردادها باید تصمیم بگیرند.

  اگر خودروسازان خلاف قرارداد عمل کرده باشند با آنها برخورد می‌شود

  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که خودروسازان خلاف قرارداد عمل کرده باشند با آنها برخورد می‌شود، ادامه داد: محاکم قضایی باید براساس قرارداد تصمیم‎گیری کنند.

  هم اکنون ۶۰درصد قطعات پژو ۳۰۱ داخلی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی سازی به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت

  اکبریان با اشاره به رونمایی از خط تولید پژو ۳۰۱، تصریح کرد: اگرچه شرکت‌های پژو، سیتروئن، رنو و کیا قراردادهایی با خودروسازان ایرانی منعقد کردند اما با اعمال تحریم‌ها این شرکت‌ها تخلف کرده و ایران را ترک کردند.

  بومی‌سازی پژو ۳۰۱ خودروهای قدیمی را از رده خارج می‌کند

  وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خودروسازی تجربه موفق بومی سازی پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ را در کارنامه خود دارند، بیان کرد: خط تولید پژو ۳۰۱ به منظور بومی‌سازی آغاز به کار کرد تا خودروهای قدیمی از رده خارج شوند.

  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوای اسلامی تاکید کرد: هم اکنون ۶۰درصد  قطعات پژو ۳۰۱ داخلی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی سازی به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.