iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • کرد: مردم در استان‌های محروم با یارانه زندگی می‌کنند

  نماینده مردم خاش در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: شما می‌گفتید که ما به عقب برنمی‌گردیم. امروز مردم استان‌های محروم با یارانه زندگی می‌کنند. انتظار داریم تیمی برای بررسی وضعیت معیشتی مردم به استان سیستان و بلوچستان بفرستید.

  به گزارش ایسنا، علی کرد در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) ضمن تبریک روز تأمین اجتماعی به کارگران خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا مناطق محروم و کمتر توسعه یافته مثل استان پهناور سیستان و بلوچستان را به فراموشی سپرده‌اید؟ آیا هیچ برنامه‌ای در ساحل دریای چابهار ندارید؟ آیا به فکر ارزاق عمومی مردم هستید؟ مردم در استان‌های محروم با یارانه زندگی می‌کنند. آقای روحانی! شعارها و برنامه‌های انتخاباتی خود را به یاد بیاورید. شما می‌گفتید که ما به عقب برنمی‌گردیم اما هم اکنون دولت در مناطق محروم برای زدودن محرومیت در سیستان و بلوچستان برنامه‌ای ندارند.

  این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی استان سیستان و بلوچستان تعطیل شده است، با ادعای این که «همه برنامه‌های عمرانی و غیرعمرانی دولت در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است» گفت: چرا اعضای هیأت دولت به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کنند؟ انتظار داریم که رئیس جمهور برای بررسی وضعیت محرومیت مردم در این منطقه تیمی ارسال کند.

  نماینده مردم خاش در مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: شما روزی والی این استان بودید. از شما می‌خواهم که با توجه به نزولات آسمانی که امسال شامل این استان شد، قنوات این بخش را لایه‌روبی کنید. همچنین کمک‌های بلاعوض به کشاورزان بسیار مهم است. تاکنون بیمه کشاورزان پرداخت نشده است.

  وی ضمن درخواست واگذاری قیر رایگان به حوزه انتخابیه خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون کمبود نیروی آموزشی در تمامی مقاطع تحصیل مدارس استان احساس می‌شود. همچنین پذیرش دانشجو معلم از دانشگاه فرهنگیان را جدی بگیرید.

  کرد در پایان خطاب به وزیر اقتصاد گفت: وضعیت اقتصادی مردم در مناطق محروم را در اولویت کار خود قرار دهید.

  انتهای پیام