iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • چالش بیکاری برای دولت فرانسه

  اتحادیه‎های کارگری در فرانسه ضمن انتقاد از سیاست‎های دولت امانوئل مکرون، از وضعیت بد اقتصادی در این کشور خبر می‎دهند.

  به گزارش مشرق، اتحادیه‌های کارگری فرانسه اعتراضات خیابانی را در حالی بر پا کردند که معتقدند تغییرات ایجاد شده از سوی دولت این کشور تاکنون افراد بیکار را با چالش رو به رو کرده و آنان را آسیب پذیر کرده است.
   
  بسیاری از آژانس‌های که استخدام موقت در فرانسه انجام می‌دهند، لغو قراردادهای انعطاف پذیر را در بازار شغل رمحکوم کردند.
   
   


   
   
  یک اقتصاددان می‌گوید، در حال حاضر کارفرماهای فرانسوی از کمبود نیرو شکایت می‌کنند و هیچ چیزی برای ترغیب بیکاران برای بازگشت به بازار کار وجود ندارد. تغییر بزرگی ایجاد نشده که افراد به خاطر مزایا ترجیح بدهند شغلی داشته باشند.
   
  بیشتر بخوانید: معترضان برای بیست‎ودومین هفته متوالی علیه دولت فرانسه تظاهرات برپا کردند

  تغییر قوانین بیکاری بخشی از آن چیزی است که امانوئل مکرون " لایحه ۲" نامید که پس از تغییرات در قوانین سختگیرانه کار در نخستین سال ریاست جمهوری رخ داد.
   


  طبق برنامه امانوئل مکرون، افراد بایستی ۶ ماه از ۲۴ ماه کاری را مشغول به کار باشند تا بتوانند از مزایای بیکاری بهره‌مند شوند.
   
  در همان زمان دولت فرانسه قوانین دریافت مزایا برای بازگشت سریع‌تر افراد به بازار کار را سختگیرانه خواهد کرد. علاوه بر آن، افرادی که ۲ موقعیت شغلی مناسب را نپذیرند از دریافت مزایای شغلی محروم خواهند شد.