شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • مقامات بلندپایه نظامی روسیه و ناتو درباره چه گفت‌وگو کردند؟

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و فرمانده کل نیروهای ناتو در اروپا در باکو با یکدیگر دیدار و درباره دورنمای روابط دوجانبه، اوضاع در سوریه و افغانستان و مبارزه با تروریسم و دزدان دریایی تبادل نظر کردند.

  به گزارش افکارنیوز،

  ژنرال "والری گراسیموف" معاون اول وزیر دفاع و رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه روز چهارشنبه در باکو (پایتخت جمهوری آذربایجان) با "تاد والترز" فرمانده کل نیروهای ناتو در اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

  اخبار بین الملل- بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه ، طرفین در این دیدار امکان اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از حوادث غیرمنتظره در خط ارتباطی روسیه-ناتو را بررسی کردند. در جریان این مذاکرات همچنین روند کنونی اوضاع در سوریه و افغانستان مورد بررسی قرار گرفته و دو طرف درباره دورنمای امکان از سرگیری گفت‌وگوها در سطح کارشناسان نظامی و همچنین مسائل مربوط به مبارزه با تروریسم و دزدان دریایی تبادل نظر کردند.

  دو طرف شرکت کننده در این مذاکرات علاقه مندی خود به ادامه تماس‌ها در این سطح را مورد تایید قرار دادند. این مذاکرات در جریان سفر ژنرال گراسیموف به باکو برای مذاکره با مقامات بلندپایه نظامی و سیاسی آذربایجان انجام گرفت.

  والترز در اوایل ماه مه (فروردین ماه سال جاری) به سمت فرمانده کل نیروهای ناتو در اروپا منصوب شد. او در اوایل ماه ژوئن نیز مذاکرات تلفنی با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه انجام داده بود.