iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • روسیه: کشور‌های غربی در سوریه سیاه نمایی می‌کنند

  «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گفت: برخی کشور‌های غربی در نقل اخبار سوریه سیاه نمایی می‌کنند.

   

   نبنزیا تاکید کرد: برخی شرکای ما در حال ارسال سیگنال‌هایی به جامعه جهانی هستند که بی ارتباط با شرایط واقعی سوریه است و آن‌ها در حال سیاه نمایی شرایط هستند.

  ایران، روسیه و ترکیه روز ۴ مه ۲۰۱۷ (۱۴ اردیبهشت ۹۶) توافقی را در نورسلطان (آستانه) پایتحت قزاقستان امضا کردند که خواستار کاهش تنش در شهر ادلب و بخش‌هایی از استان لاذقیه، حمص، حلب و حماه، دمشق، غوطه شرقی، درعا و استان القنیطره در جنوب سوریه می‌شد.

  نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: مسکو همچنان به توافق با ترکیه در خصوص منطقه کاهش تنش در استان ادلب در شمال غرب سوریه متعهد است.

  نبنزیا تصریح کرد: با وجود تحریکات و حملات گروه‌های مسلح، روسیه همچنان به توافق خود با ترکیه در خصوص برقراری ثبات در ادلب پایبند است.

  وی اضافه کرد: نظامیان روسیه و ترکیه همچنان با یکدیگر در ارتباط هستند، این اقدام در کنار هماهنگی‌هایی است که برای جلوگیری از تشدید خشونت و بی ثباتی در سوریه میان مسکو و آنکارا جریان دارد.

  نبنزیا اخیراً نیز با رد هرگونه اتهام غربی‌ها مبنی بر تشدید تنش‌ها در استان ادلب در شمال غرب سوریه توسط نظامیان مسکو و دمشق، گفت: برغم اصرار شرکای غربی مبنی بر برقراری آتش بس، ما همچنان به مبارزه با تروریست‌ها این منطقه ادامه خواهیم داد.

  ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه از اواخر ماه آوریل (اردیبهشت) حملاتی را به استان ادلب که تحت کنترل تروریست‌های مسلح است، انجام داده اند.

  این حملات در واکنش به نقض مکرر توافق مربوط به مناطق کاهش تنش از سوی گروه‌های مسلح در حومه جنوبی ادلب و شمال استان حماه صورت گرفت.

  روسیه معتقد است که منطقه کاهش تنش به تروریست‌ها فرصت داده است تا حضور خود را در ادلب توسعه دهند و شرایط را پیچیده‌تر کنند.

  در این میان کشور‌های غربی از جمله آمریکا نیز به نظاره نشسته اند و هر واکنشی از سوی دولت قانونی سوریه یا روسیه به تروریست‌های مستقر در ادلب را حمله به غیرنظامیان و افراد بی گناه تعبیر می‌کنند، ادعا‌هایی که همواره دولت دمشق و مسکو آن را بی اساس خوانده اند.
  منبع:خبرگزاری اسپوتنیک روسیه