شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • دیدار هیأت پارلمانی ایران با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی‌فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان و هیأت همراه  در ادامه دیدارهای خود در اسلام آباد با اسد عمر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان دیدار و گفتگو کردند.

  رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوا تاریخی و فرهنگی دو کشور گفت: پیوندهای ناگسستنی میان دو ملت  مسلمان و همسایه، به همراه  اراده  مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی  ایران و پاکستان مستحکم‌تر شده است.

  وی با اشاره به سفر مقامات پارلمانی و دولتی دو کشور به تهران و اسلام‌آباد و همچنین نقش  با اهمیت گروه‌های دوستی دو کشور  تصریح کرد: تعاملات پارلمانی و دولتی فیمابین همواره رو به رشد و شایسته تقدیر بوده و می‌تواند الگویی برای پارلمان‌های سایر کشورها باشد. وی افزود: گروه‌های دوستی پارلمانی می‌توانند نقش ارزنده، سازنده و استحکام بخشی را در ارتباطات فی‌ما‌بین ایفا نمایند.

  امیرآبادی‌فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های مناسب اقتصادی دو کشور بر فعالسازی بازارچه‌های مرزی و تاسیس شهرک های صنعتی تاکید کرد و گفت: با توجه به مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و‌ جمهوری اسلامی پاکستان به عنوان دو کشور قدرتمند در منطقه، می‌توان با گشایش بازارچه‌های مرزی و‌ احداث شهرک‌های صنعتی به منظور بالا بردن سطح همکاری‌های منطقه ای و بین المللی استفاده نمود.

  وی افزود: امنیت مرزهای مشترک تاثیر زیادی در پیشبرد تعاملات اقتصادی و تجاری دو کشور خواهد داشت.

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرایی شدن توافقات صورت گرفته در مورد انتقال گاز ایران به پاکستان تصریح کرد: عملیاتی شدن خط انتقال لوله گاز میتواند به ارتقا سطح مناسبات در. سایر بخشها منجر گردد لذا امیدواریم در اجرایی شدن آن تسهیل و تسریع شود.


  اسد عمر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان در این دیدار با اشاره به سابقه همکاری های دو کشور و ارتباطات دیرینه دو ملت  را عامل تحکیم روابط و پیوند پاکستان و  ایران در طول تاریخ دانست.

  وی در ادامه افزود: پارلمان پاکستان و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ملی پاکستان  از هیچ تلاش و کوششی برای کمک به گسترش مراودات تجاری و اقتصادی میان ایران و پاکستان دریغ نخواهند کرد.

  اسد عمر عضو ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان در پایان این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و برادر ما است گفت: جمهوری اسلامی پاکستان به دنبال تحکیم و تعمیق روابط اقتصادی با کشور دوست و همسایه ی خود ایران است و در این راستا از هرگونه ابتکاری که منجر به رشد و تقویت روابط دو ‌کشور شود استقبال می‌کند.

  پایان پیام/