iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
فناوری
 • ساخت یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید لوازم‌خانگی ایران در مراحل پایانی

  گروه بنگاه‌ها : درحالی‌که که بسیاری از شرکت‌های خارجی ایران را ترک گفته و قیمت لوازم‌خانگی افزایش یافته است،خبر می‌رسد که ساخت بزرگ‌ترین کارخانه تولید لوازم‌خانگی کشور در استان البرز به مراحل پایانی خود نزدیک شده است. گزارش‌ها حاکیست، شرکت مادیران که با تولید تلویزیون‌های ایکس‌ویژن و تی‌سی‌ال بزرگ‌ترین تولیدکننده تلویزیون در ایران به‌شمار می‌آید، گام جدیدی برای حضور پرقدرت، در بازار لوازم‌خانگی و رفع مشکل مصرف‌کنندگان ایرانی برداشته است.

  ساخت یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید لوازم‌خانگی ایران در مراحل پایانی

  تلویزیون‌های ایکس‌ویژن ساخت مادیران به‌تازگی بیش از ۳۰ درصد سهم بازار فروش تلویزیون را در اختیار گرفته‌ و عملا بزرگ‌ترین سهم را در بازار لوازم صوتی و تصویری به خود اختصاص داده‌اند. کلنگ ساخت کارخانه تولید لوازم‌خانگی مادیران یک سال و نیم پیش یعنی در دی ماه ۹۶، در منطقه ویژه اقتصادی پیام با حضور محمدجواد آذرجهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار البرز به زمین زده شد.  آذری‌جهرمی که در یک سال و نیم گذشته پیگیر تکمیل این پروژه بوده، در هفته جاری، با حضور منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز، از کارخانه درحال احداث تولید لوازم‌خانگی مادیران بازدید کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از این بازدید در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با خرسندی از روند پیشرفت احداث این کارخانه نوشته و تاکید کرده است: سال گذشته (کارخانه لوازم‌خانگی مادیران را) کلنگ زدیم، امروز (این پروژه) ۷۰ درصد پیشرفت دارد و تا ۵ ماه دیگر ۸۵۰ نفر (دراین کارخانه) اشتغال خواهند داشت.

  وی ابراز امیدواری کرده است: آغاز تولید و عرضه محصولات این کارخانه بزرگ در بازار باعث کاهش قیمت لوازم‌خانگی خواهد شد. اشاره وزیر ارتباطات به رشد قیمت و ۲ نرخی شدن بازار لوازم‌خانگی در ماه‌های اخیر، به‌دلیل کمبود عرضه است. کارخانه تولید لوازم‌خانگی مادیران که در مراحل پایانی ساخت قرار دارد در زمینی به مساحت ۷۳ هزارمترمربع احداث شده و بزرگ‌ترین کارخانه فعال این صنعت در سطح استان البرز به‌شمار می‌آید. مسعود امیری، رئیس هیات‌مدیره مادیران با اشاره به ظرفیت‌های این پروژه در حوزه‌های گوناگون، از اشتغال‌زایی برای ۸۵۰ نفر در این کارخانه خبر داده است. طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است در همان فاز اول فعالیت، زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر در کارخانه لوازم‌خانگی مادیران فراهم ‌شود و سطح اشتغال‌زایی، در فاز دوم فعالیت کارخانه، به ۸۵۰ نفری که وعده داده شده، خواهد رسید. طبق برآوردهای اولیه، ظرفیت تولید اسمی این کارخانه برای هریک از محصولات یخچال و ماشین‌لباسشویی۲۰۰ هزار دستگاه است و ظرفیت عملی آن، تولید ۱۵۰ هزار دستگاه یخچال و ۱۷۰ هزار دستگاه ماشین لباسشویی خواهد بود. قرار است در فاز اول راه‌اندازی، خط تولید ماشین لباسشویی از میانه تابستان امسال فعالیت خود را آغاز کند، در فاز دوم هم خط تولید یخچال آن از پاییز امسال به بهره‌برداری قرار خواهد رسید.

  این مطلب برایم مفید است