iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • وزرای جدید کابینه قزاقستان سوگند یاد کردند

  وزرای جدید کابینه قزاقستان در مراسمی با حضور نخست وزیر این کشور سوگند وفاداری یاد کردند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «آسخات آیماگامبیت اف»، «مغزوم میرزاقالی اف» و «آقکتاتی رائمقول اوا» در مراسمی با حضور «عسکر مامین» نخست وزیر این کشور سوگند وفاداری یاد کردند.

  وزرای جدید تجارت و همگرایی، محیط زیست و منابع طبیعی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، تجارت و همگرایی قزاقستان با دستور رئیس جمهور این کشور در این مراسم سوگند وفاداری یاد کردند.

  متن سوگند وفاداری چنین است: در قبال مردم و رئیس جمهور قزاقستان قسم می‌خورم که تمام قدرت و دانش خود را برای توسعه اقتصادی و معنوی جمهوری قزاقستان صرف و قانون اساسی و سایر قوانین دولت را به طور جدی رعایت می‌کنم.

  در تمامی گام‌های خود از اصول قانونی و عدالت، درک متقابل مدنی، بین‌المللی و بین مذهبی پیروی کنم و برای تقویت نظامی دولت و اعتبار کشور خود در جامعه جهانی تلاش خواهم کرد.

  طبق دستور رئیس جمهور قزاقستان از 17 ژوئن سال جاری میلادی در قلمرو قزاقستان وزارتخانه‌های تجارت و همگرایی با واگذاری اختیارات در زمینه سیاست داخلی و خارجی، هماهنگ سازی و ترویج صادرات، تنظیم فنی و استاندارد‌سازی آن، وزارت محیط زیست، زمین شناسی و منابع طبیعی با واگذاری اختیارات حفظ محیط زیست، نظارت بر استفاده منطقی از منابع طبیعی در حوزه زمین شناسی و بازتولید پایگاه معدنی کشور ایجاد شدند.

  مسائل مربوط به تامین آب، فاضلاب و زباله‌های جامد نیز در صلاحیت وزارت زیست محیطی، زمین شناسی و منابع طبیعی می‌باشد.

  همچنین وزارت توسعه دیجیتال، دفاع و صنایع هوا و فضا قزاقستان به وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنایع هوا و فضا تغییر نام داد.

  انتهای پیام/ح