شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • آمادگی وزارت کار برای آموزش فنی حرفه‌ای در سوریه

  وزرای کار ایران و سوریه در حاشیه یکصدمین کنفرانس بین المللی کار در ژنودیدار و گفتگو کردند.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر تمامیت ارضی سوریه و دفاع جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی این کشور، اقدام رئیس جمهور آمریکا در بخشیدن بخشی از خاک سوریه (بلندی‌های جولان) به یک رژیم اشغالگر دیگر را اقدامی مضحک تلقی کردند.

  محمد شریعتمداری در ادامه موضوع باز سازی سوریه را مسئله‌ای حیاتی دانسته و بر آمادگی کشورمان بر این مسئله تاکید و بر ظرفیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحقق این امر اشاره کرد.

  «ریما قادری» وزیر کار و امور اجتماعی سوریه نیز خواستار انعکاس ابلاغ تشکر خویش از ملت، رهبر‌ی و دولت ایران برای نجات این کشور از دست گروه‌های تروریستی شد.

  وی با توجه به اینکه جنگ در سوریه در ابعاد اقتصادی هنوز ادامه دارد و این موضوع فشار زیادی را به دولت سوریه وارد می‌کند خواستار همکاری وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، سیاستگذاری بازار کار و کار آفرینی شد.
  وزیر کار و امور اجتماعی سوریه با اشاره به یادداشت تفاهم‌های امضا شده میان دو وزارتخانه خواستار اجرایی شدن این اسناد شد.

  شریعتمداری نیز ضمن اشاره به ظرفیت‌های ایران در خصوص آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، سیاست‌های بازار کار و احیای اشتغال روستایی آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای انتقال تجربیات اعلام و ابراز امید واری کرد در سفر آتی وزیر کار و امور اجتماعی سوریه به جمهوری اسلامی ایران اجرای اسناد امضا شده میان دو وزارتخانه فراهم شود.