iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • اتمام حجت مقتدی صدر با کابینه عراق

  رئیس جریان صدر عراق به نخست‌وزیر این کشور ۱۰ روز مهلت داد تا کابینه خود را تکمیل کند.

  به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد.

  به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند.

  از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند.

  «محمد سالم الغبان» وزیر کشور سابق و نماینده فعلی پارلمان عراق از فراکسیون الفتح روز دوشنبه در این رابطه گفت که اگر گروه‌های سیاسی نتوانند اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست باقی‌مانده (شامل وزارتخانه‌های دفاع، کشور، دادگستری و آموزش) ارائه کنند، در آن صورت وی مجبور خواهد شد اسامی که نزد خود دارد را به پارلمان ارائه کند تا به ‌دور از اراده فراکسیون‌ها درباره آن رأی‌گیری شود.

  هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.

  «نوری المالکی» رهبر ائتلاف دولت قانون چندی پیش گفته بود که جایگزینی برای فیاض برای پست نخست‌وزیری وجود ندارد و درباره دیگر نامزدهایی که برای پست‌های دیگر معرفی شده‌اند، جای چانه زنی وجود ندارد.

   

  فارس