شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • نانسی پلوسی: در برخورد با ایران باید باهوش بود نه متوهم

  رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از دولت این کشور خواست در برخورد با ایران عجول و بی پروا نباشد.

  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از وب سایت مجلس نمایندگان آمریکا، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، در واکنش به توافق پنتاگون برای اعزام نیروی بیشتر به خاورمیانه، در پی حملات به نفتکش‌ها در دریای عمان و افزایش تنش‌ها بین واشنگتن و تهران، بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن خطاب به کاخ سفید آورده است: آمریکایی‌ها نباید در مورد حکومت ایران هیچ‌گونه توهمی داشته باشند، و باید به پاسخگو کردن ایران در قبال رفتار‌های خطرناکش در منطقه، متعهد باشند.

  پلوسی در ادامه این بیانیه آورده است: ما باید قوی، باهوش و راهبردی عمل کنیم و نه عجول و بی‌پروا.

  رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرده است که دولت کشورش باید هر تصمیمی می‌گیرد و یا هر برنامه‌ای که دارد را فوراً به اطلاع کنگره برساند.

  نانسی پلوسی در مورد تصیم تازه، پیامد آن بر افزایش تنش‌ها و افزایش خطر جدی در خطای محاسباتی از سوی هر یک از طرف‌ها نگرانی ابراز کرده و می‌گوید برای کاهش تنش به دیپلماسی نیاز است، بنابراین آمریکا باید به رایزنی با متحدان ادامه دهد تا منطقه را به جای ناامن‌تری تبدیل نکند.

  شب گذشته ساعاتی پیش از بیانیه پلوسی، پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد بنا بر درخواست «سنتکام»، ستاد فرماندهی آمریکا در غرب و مرکز آسیا و پس از رایزنی با ستاد کل نیرو‌های مسلح و مشورت با کاخ سفید، با اعزام یک هزار نیروی جدید به منطقه موافقت کرده‌است.