شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • افت ۷ دلاری قیمت طلای جهانی

  قیمت طلا در بازار‌های جهانی به علت بالا ماندن ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم چند هفته گذشته به دنبال انتشار آمار قوی خرده‌فروشی در آمریکا با ۶.۸۰ دلار کاهش ۱۳۳۴.۹۰ دلار فروخته شد.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، قیمت طلا پس از اینکه در روز جمعه به بالاترین قیمت یک ماه گذشته رسید، امروز به علت بالا ماندن ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم در چند هفته گذشته به دنبال انتشار آمار قوی خرده‌فروشی در آمریکا، کاهش یافت.

  هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با ۶.۸۰ دلار کاهش ۱۳۳۴.۹۰ دلار فروخته شد. طلا در روز جمعه به ۱۳۵۸.۰۴ دلار رسید که بالاترین رقم از ۱۱ آوریل ۲۰۱۸ به شمار می‌رود.

  بر اساس یک نظرسنجی، انتظار برای کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در نشست ۱۸ و ۱۹ ژوئن از ۲۸.۳ درصد به ۲۱.۷ درصد کاهش یافته است که ناشی از انتشار گزارش قوی از خرده‌فروشی در آمریکا بوده است.

  خرده‌فروشی در آمریکا در ماه می‌افزایش یافت و که نشان دهنده افزایش هزینه‌های مصرفی است که می‌تواند نگرانی در مورد اقتصاد را کاهش دهد.

  میشائیل مک‌کارتیف استراتژیست ارشد بازار‌های سی ام سی معتقد است: «تنش‌های تجاری آمریکا و چین عواملی تقویتی برای طلاست که اختلاف تجاری حل نشده و هرگونه تشدید این موضوع احتمالا تقاضا برای طلا را بالا می‌برد.»

  در عین حال، ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز جمعه ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۷۶۴.۱۰ تن رسید.