شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ضرب‌شست «قاصف k۲» پرواز‌های فرودگاه اب‌ها را متوقف کرد

  ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در واکنش به ادامه حملات ائتلاف متجاوز، بار دیگر فرودگاه «أبها» در خاک عربستان را هدف قرار داد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، ارتش یمن بامداد امروز (دوشنبه) با پهپاد «قاصف k. ۲» فرودگاه «أبها» در «عسیر» واقع در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار داد.

  بر اساس گزارش شبکه «المسیره» یمن، در پی این حمله پهپادی، پرواز‌ها از هر دو جهت رفت و برگشت در این فرودگاه متوقف شد.

  این عملیات تنها با گذشت حدود ۲۴ ساعت از حمله پهپادی دیگری به فرودگاه‌های اب‌ها و جازان صورت می‌گیرد.

  چهارشنبه هفته گذشته نیز، ارتش یمن موفق شد فرودگاه سعودی أبهـــا را با یک فروند موشک کروز، هدف قرار دهد.

  این حمله که دومین حمله یمنی‌ها با موشک کروز به سمت یک هدف متعلق به رژیم‌های متجاوز به این کشور است به توقف پرواز‌های این فرودگاه منجر شد. یگان موشکی ارتش یمن، پیش از این، نیروگاه هسته‌ای امارات را نیز هدف حمله قرار داده بود.

  «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله در سال ۲۰۱۵ و آغاز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن اعلام کرد «اگر حمله به یمن متوقف نشود ناچار می‌شویم گزینه‌های استراتژیک خود را اجرایی کنیم». اکنون که جنگ یمن وارد پنجمین سال خود شده، ارتش یمن پاسخ حملات ائتلاف سعودی به فرودگاه صنعا را با حملات متقابل به فرودگاه‌های سعودی می‌دهد.

  هفته جاری، فعالان یمنی در تکمله پاسخ نظامی کشورشان به حملات عربستان سعودی و حمله موشکی به فرودگاه أبها، در فضای مجازی جنگ روانی مرتبطی علیه سعودی‌ها آغاز کردند.

  آن‌ها ضمن اعلام اینکه از این پس فرودگاه مقابل فرودگاه زده خواهد شد، در فضای مجازی به سعودی‌ها و اماراتی‌ها هشدار دادند که به فرودگاه‌های کشورشان نزدیک نشوند.

  ارتش یمن در یک ماه گذشته بیش از ۱۰ عملیات علیه تأسیسات و فرودگاه‌های سعودی انجام داده است.

  عربستان از فرودگاه‌های غیرنظامی در جنوب کشورش برای فعالیت‌های نظامی علیه یمن استفاده می‌کند به نحوی که یک مرکز کنترل از راه دور برای پهپاد‌ها در فرودگاه جازان با هدف انجام مأموریت‌های رصد و حمله به خاک یمن ایجاد شده است.