شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • مشاجره اردوغان و نخست‌وزیر سابق ترکیه

  روزنامه جمهوریت ترکیه نوشت تماس تلفنی احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر سابق این کشور برای تبریک عید فطر به رجب طیب اردوغان به مشاجره کشید.

  به گزارش افکارنیوز،

  روزنامه جمهوریت ترکیه از مشاجره تلفنی احمد داوود اوغلو ، نخست وزیر سابق ترکیه و رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور این کشور در روز عید فطر خبر داد.

  اخبار بین الملل- این روزنامه اعلام کرد احمد داوود اوغلو که خود را برای تشکیل یک حزب جدید آماده می‌کند، روز عید فطر با رجب طیب اردوغان تماس گرفت تا عید را به وی تبریک بگوید، اما این تماس به سرعت تبدیل به یک مشاجره تلفنی شد.

  این روزنامه به نقل از منابعی که آن‌ها را موثق خوانده، نوشت: پس از آنکه داوود اوغلو، حلول عید را به اردوغان تبریک گفت، اردوغان از وی پرسید چرا به استانبول نمی‌آید و داوود اوغلو در جواب گفت «آیا بخاطر بن علی [ییلدریم] به استانبول بیایم؟ (اشاره وی به حمایت بن علی ییلدریم، نخست وزیر سابق که خود را برای انتخابات مجدد در جهت رسیدن به کرسی شهرداری استانبول آماده می‌کند، بود.)»

  اردوغان از پاسخ داوود اوغلو خشمگین شد و گفت: نه بخاطر ییلدریم، بلکه برای حزب عدالت و توسعه.

  پس از این، داوود اوغلو خطاب به اردوغان گفت: تو از من در برابر حمله روزنامه نگاران حمایت نکردی و من را تنها رها کردی و تمامی مسئولیت‌ها از جمله پرونده سوریه بر گردن من افتاد.

  اردوغان پاسخ داد: مسأله روزنامه نگاران را رها کن. نگاه کن اکنون تو و ما کجا هستیم. این‌ها همه خرافه است. نگاه کن تو و ما به کجا رسیدیم.

  وی پس از بیان این جملات با عصبانیت تلفن را به روی داوود اوغلو قطع کرد.

  گفتنی است در ۲۲ آوریل، داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه در بیانیه‌ای از سیاست‌های حزب عدالت و توسعه انتقاد کرده بود. داوود اوغلو پیشتر جایگاه بالایی در حزب عدالت و توسعه داشت و در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و پیش از آنکه اختلافات میان او و اردوغان بالا بگیرد، نخست وزیری دولت ترکیه را برعهده داشت.

  داوود اوغلو پس از شکست حزب عدالت و توسعه در انتخابات شهرداری‌ها در آنکارا و استانبول و پیش از آنکه ترکیه اعلام کند انتخابات در این کشور را بار دیگر برگزار خواهد کرد، گفت: نتایج انتخابات نشان می‌دهد سیاست‌های ائتلاف به حزب ما چه در سطح آراء و چه در سطح حزب خسارت وارد آورده است.