شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تولید
 • ۷۰ میهمان خارجی برای حضور در اجلاس اکو به اردبیل می‌آیند

   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد: بیش از ۷۰ میهمان خارجی و ۲۵۰ میهمان داخلی در اجلاس گردشگری سلامت کشور‌های عضو اکو حضور می‌یابند.


  نادر فلاحی روز پنجشنبه این اجلاس را گامی مهم در ترویج و معرفی ظرفیت‌های گردشگری سلامت در بین کشور‌های عضو اکو برشمرد و گفت: نمایندگان ۱۵ کشور در این اجلاس حضور خواهند یافت.

  وی بیان کرد: هشت بسته ویژه سرمایه گذاری نیز برای ارائه به سرمایه گذاران و شرکت کنندگان در این اجلاس آماده شده است.

  او ادامه داد: حضور در نمایشگاه گردشگری سلامت و برپایی نمایشگاه صنایع دستی از جمله دیگر برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این اجلاس است.

  فلاحی اضافه کرد: برگزاری این اجلاس در تاریخ ۲۸، ۲۹ و ۳۰ خردادماه در محل دانشگاه محقق اردبیلی برنامه ریزی شده و در آن وزرا، سفرا و روسای اتاق‌های بازرگانی کشور‌های عضو اکو حضور می‌یابند.

  وی افزود: همچنین در این اجلاس، در قالب یک نمایشگاه، نمایندگانی از بیمارستان‌های ممتاز کشور در حوزه سلامت از تهران، شیراز، تبریز و ارومیه حضور یافته و آخرین یافته‌های خود را در این حوزه به نمایش می‌گذارند.

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین اعلام کرد: برگزاری بازی‌های بومی و محلی، تبیین آداب و رسوم استان، معرفی غذا‌های محلی و برپایی آلاچیق از دیگر برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این اجلاس است.   اتاق بازرگانی استان اردبیل با مشارکت و همکاری معاونت بین المللی اتاق ایران، استانداری اردبیل، دانشگاه محقق اردبیلی، نمایشگاه بین المللی اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل میزبان و برگزار کننده این اجلاس هستند.

  موقعیت ویژه تندرستی و سلامت استان اردبیل با آب و هوای کوهستانی، وجود آب‌های گرم درمانی و جغرافیای ویژه این خطه از جمله مولفه‌های موثر در تعیین اردبیل برای برگزاری این اجلاس بوده است.

  ۱۹۰۵/‏۶۰۱۶