شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • بازدید از tsetmc بدون اشکال هسته معاملات رکورد زد

  مدیرعامل مدیریت فناوری بورس:

  رکوردشکنی در بازدید از سایت tsetmc، موجب مشکل در پاسخگویی و خدمات‌رسانی سایت به مخاطبان شده است اما هسته معاملات بدون هیچ مشکلی امروز فعالیت داشته است.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از سنا، روح‌الله دهقان گفت: امروز به دلیل گشایش‌های سیاسی ایجادشده در جامعه، مخاطبان زیادی برای بازدید از روند حرکتی بازار به سایت tsetmc مراجعه کردند که حجم بالای بازدید درواقع موجب به وجود آمدن یک مشکل در پاسخگویی سرور شد.

  وی در این خصوص با اشاره به نکته‌ای حائز اهمیت بیان داشت: این‌که برخی از سرورهای سایت tsetmc در پاسخگویی دچار مشکل شده‌اند هیچ ارتباطی با هسته معاملاتی ندارد. امروز هسته معاملاتی بدون هیچ مشکلی تمامی سفارش‌ها را پاسخگو بوده و تمامی خدمات را به کاربران بازار، ارائه داده است.

  مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در ادامه بیان داشت: علاوه بر حجم بسیار زیاد بازدیدها از سایت tsetmc در ساعات معاملاتی امروز، هم‌زمانی جابه‌جایی یکی از سرورها با این حجم بازدید موجب بروز خطا در برخی سرورهای خدمات رسان به سایت شد و به‌این‌ترتیب امکان بازدید برخی مخاطبان از سایت tsetmc مقدور نبود.

  وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های آتی این شرکت برای افزایش ظرفیت سرورها گفت: پیش‌بینی افزایش ظرفیت مخاطبان سایت tsetmc توسط کارشناسان شرکت مدیریت فناوری بورس تهران سابق بر این صورت گرفته بود و این ظرفیت نیز افزایش‌یافته بود اما درواقع بازدید امروز بسیار بیشتر از حجم تخمین زده بود و هم‌زمانی آن با جابه‌جایی یک سرور موجب شد برخی مخاطبات با خطای از دسترس شدن سایت روبه‌رو باشند.

  دهقان در پایان اشاره داشت: برنامه مدونی برای افزایش ظرفیت‌ها در نظر داریم تا مشکلات فعلی به‌طور کامل برطرف شود.