شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ظریف: پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز را در عراق پیشنهاد دادم

  وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر از دیدار‌های سازنده با مقامات عراقی خبر داد و نوشت: پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز را در عراق پیشنهاد کردم.

  «محمد جواد ظریف» در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "در عراق حضور دارم. دیدار‌هایی مهم و سازنده با رییس جمهوری، نخست‌وزیر، رییس مجلس، وزیر امور خارجه و رهبران دو ائتلاف پارلمانی برگزار کردم و پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز را پیشنهاد کردم. "

  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر روز شنبه در راس هیات بلندپایه سیاسی برای انجام یک سفر رسمی دو روزه و دیدار با مقامات عراق وارد بغداد شد.

  محمدجواد ظریف شنبه شب در بغداد با "برهم صالح" رئیس جمهوری عراق دیدار و در مورد روابط دو جانبه و نیز تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

  وی پیش از دیدار با برهم صالح، با "عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی دیدار و گفت: وگو کرد.

  دیدار با "محمد الحلبوسی" رئیس پارلمان عراق و مذاکره با "محمد علی الحکیم" وزیر امور خارجه عراق از دیگر برنامه‌های سفر ظریف به بغداد اعلام شده است.

  سومین سفر ظریف به بغداد همزمان با افزایش اقدامات تحریک آمیز و تنش آفرینی‌های آمریکا در منطقه و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشور‌های عربی در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت می‌گیرد.