شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • مورالس سیاست های ضد ایرانی آمریکا را محکوم کرد

  'اوو مورالس' رئیس جمهوری بولیوی سیاست ها و تهدیدات آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

  به گزارش خبرگزاری کوبایی پرنسالاتینا، وی روز گذشته(دوشنبه) در صفحه توییتر خود همچنین عنوان کرد که هدف دولت آمریکا از استقرار نیرو در خاورمیانه، حمایت و تشویق 'صنعت جنگ' است.
  وی در این پیام توییتری نوشت: ما تهدیدهای آمریکا علیه ایران و همچنین قصدش برای استقرار نیرو در خاورمیانه را محکم می کنیم. امپریالیسم همواره در راستای منافع صنعت جنگ در جهان گام برمی دارد.
  این اظهارات رئیس جمهوری بولیوی در مخالفت با سیاست های آمریکا در حالی مطرح شد که ایران اخیرا در واکنش به انفعال اتحادیه اروپا در برابر فشار آمریکا، از کاهش اجرای تعهداتش در برجام خبر داد و یک ضرب الاجل 60 برای اروپا تعیین کرد تا به تعهدات خود عمل کنند.
  کارشناسان، اقدام ایران در کاهش برخی تعهدات در برجام را اقدامی هوشمندانه توصیف کردند که اروپایی ها را با انتخابی مهم رو به رو ساخته است.
  کاهش اجرای تعهدات ایران شامل توقف فروش مازاد ذخایر آب سنگین و اورانیوم غنی شده است.
  آمریکا روز 18 اردیبهشت سال گذشته از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تمامی تحریم ها علیه ایران را بازگرداند. سایر کشورهای عضو این توافق با محکوم کردن اقدام واشنگتن اعلام کردند که به این توافق وفادار می مانند.
  مورالس پیشتر نیز بارها از سیاست های واشنگتن در منطقه آمریکای لاتین به شدت انتقاد کرده و معتقد است دولت آمریکا بدنبال تضعیف دولت های چپ گرا در آمریکای لاتین و انقلابی و در نهایت سرنگونی آنها است.


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی