iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تجارت
 • جرایم مقرر در قانون تامین اجتماعی برای کارفرمایان بخشوده می شود

  بر اساس مصوبه هیات وزیران

  تهران-ایرنا- معاون کسب‌وکار اتاق تهران از مصوبه اخیر هیات وزیران در راستای درخواست اتاق بازرگانی تهران و نامه‌نگاری‌های این اتاق درباره بخشودگی تمام یا قسمتی از جریمه‌های مقرر در قانون تامین اجتماعی خبر داد.

  به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی «هومن حاجی‌پور» با بیان اینکه تقاضای بخشودگی جرایم مقرر در این قانون چندی پیش از سوی اتاق تهران و طی نامه‌نگاری با دولت مطرح شده بود، گفت: بر اساس این مصوبه، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که جرایم متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29 اسفند 1396 باشد، از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آیین نامه برخوردار خواهند شد.
  البته شرط دیگر این است که حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب‌نامه در مورد پرداخت یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده بر اساس مدارک و مستندات ابرازی، با سازمان تامین اجتماعی توافق کنند.
  همچنین آن دسته از کارگاه‌های مشمول که بعد از این تاریخ به علت بروز یکی از موضوعات دلایل ابرازی مشمول شده‌اند، مهلت ارائه مدارک به سازمان تامین اجتماعی تا سه ماه پس از وقوع دلایل مزبور خواهد بود.