شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز

بیکسبیت Bixbite

بیکسبیت Bixbite

توصیف کلی

نام بیکسبائیت برگرفته از نام (Maynard Bixby) کلکسیوندار مشهورایالت یوتا می باشد. بیکسبائیت عضوی از خانواده سنگ جواهری بریل است. گوهر های این خانواده شامل: آکوامارین آبی متمایل به سبز، مورگانیت صورتی، هلیودور زرد متمایل به نارنجی، زمرد سبز و گوشنیت بی رنگ هستند. بیکسبائیت ها در طبیعت دارای رنگ قرمز متمایل به نارنجی تا قرمز متمایل به ارغوانی هستند. البته رنگ صورتی شفاف و پاک از محبوبیت و ارزش بالایی برخوردار می باشد. عامل رنگ دهنده در این گوهر حضور عنصر منگنز است. اکثر مردم خواهان بیکسبا ئیت های بالای ١قیراط هستند که به ندرت یافت می شود. بزرگترین بیکسبائیت تراش دار کمتر از ۳قیراط وزن دارد. بتازگی سنگی به نام (Pezzottaite) در ماداگاسکار یافت شده که در ظاهر شبیه بیکسبائیت است ولی شکل رشد کرستال های آن ها متفاوت است که با بیکسبائیت اشتباه گرفته می شود.
کانی هایی مانند: ائو کلاز، ایندیکولیت، گادولینیت، بازیت، کوردیریت، ایندیالیت، سکانینئیت و یاقوت با بیکسبائیت اشتباه گرفته می شوند. تنها معدن موجود از این گوهر در ایالت یوتا و نیومکزیکو آمریکا وجود دارد.
اعتقادات: بر غم و افسردگی غلبه کرده و بر شادی و خلاقیت می افزاید. همچنین در ارتباطات خانوادگی باعث سازگاری و همسازی می گردد.
اسامی دیگر: بریل قرمز Red Beryl , زمرد قرمز.

بازگشت به فهرست سنگ‌ها

شناسنامه سنگ

عنوان مقدار
رنگ بیکسبیت Bixbite رنگ
شفافیت شفاف تا نیمه شفاف
سختی مو ۸-۷٫۵
وزن مخصوص ۲٫۹۰-۲٫۶۷
ضریب شکست نوری ۱٫۶۰-۱٫۵۷
خواص نوری U تک محوره(-)
بازگشت نوری DR
شکست دوگانه ۰٫۰۰۹-۰٫۰۰۵
تفرق نور ۰٫۰۱۴
سیستم کریستالی هگزاگونال
رنگ سائیدگی سفید
فرم شکستگی صدفی
کیلواژ ندارد
جلاء شیشه ای
ترکیب شیمیایی Be3Al2(Sio3)6
جرم مولکولی (gm) ۵۳۷٫۵
فلورسانس ندارد

طیف نوری

طیف نوری

مشاهده سایر گوهرها

قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی