اخبار قیمت ها
 • فیلم های کانون پرورش فکری در جشنواره برلین معرفی می شود

  اخبار کوتاه

  دو فیلم بلند سینمایی و هشت فیلم پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زیر چتر سینمای ایران در بازار فیلم جشنواره برلین معرفی می‌شود.
  فیلم های کانون پرورش فکری در جشنواره برلین معرفی می شود

  به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، در بازار فیلم شصت ‌و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین آلمان، تهیه‌کنندگان یا توزیع‌کنندگان فیلم از کشورهای مختلف جهان متناسب با رشد صنعت سینما در آن کشور می‌توانند در چتر سینمایی کشور خود یا به طور مستقل به معرفی آثار سینمایی‌شان بپردازند.
  امسال در روزهای 18 تا 28 بهمن برابر با 7 تا 17 فوریه 2019 میلادی چتر سینمای ایران از سوی بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه جشنواره برلین برپا شده است.
  در این میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز دو فیلم بلند سینمایی خود را با عنوان‌های «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس و «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی در این بازار فیلم عرضه کرده است.
  همچنین هشت فیلم کوتاه پویانمایی با عنوان‌های «ای کاش یک برادر داشتم» به کارگردانی ناهید شمس‌دوست، «گرگم و گله می‌برم» امیرهوشنگ معین، «ماهیگیر و بهار» حسن سلطانی، «شب ترسناک لومو» ساره شفیعی‌پور، «زری زری کاکل زری» مهین جواهریان، «سگی که مرض داشت» پروین تجوید، «قهرمان» کیانوش عابدی و «باد دوچرخه‌سوار» نازنین سبحان‌سربندی نیز در این بازار معرفی می‌شود.
  در شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین 332 شرکت تولید و توزیع کننده و نمایندگان جشنواره‌های جهان از 130 کشور حضور دارند.
  توجه و تمرکز بر تولیدات نوین سینمایی سراسر دنیا از امتیازهای مهم جشنواره برلین و فراتر از موضوع اصلی جشنواره است.
  از بخش‌های این جشنواره هم می‌توان به بخش مسابقه اصلی که به کشف استعدادهای جدید می‌پردازد، بخش چشم‌انداز یا نگاه نو که در آن فیلم‌هایی با درون‌مایه هنری بیشتر ارائه می‌شود و بخش کودک و نوجوان اشاره کرد.

  * «روباه و ستاره» به ایران رسید
  کتاب «روباه و ستاره» که حق انتشار آن از کتاب‌های پنگوئن انگلستان خریداری شده است، با ترجمه‌ شهناز صاعلی به دست مخاطبان ایرانی می رسد.
  صاعلی با اعلام این خبر گفت: این کتاب تخیلی در واقع نوعی داستان برانگیزاننده است‌. «روباه و ستاره» به کودک می‌آموزد اگر تلاش کند به خواسته‌های دور از تصور هم خواهد رسید. اگرچه این داستان برای کودکان منتشر خواهد شد اما مخاطبان آن والدین نیز خواهند بود.
  عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان عنوان کرد: کورالی بیک‌فورد اسمیت نویسنده این کتاب، داستان روباهی تنها را نقل می‌کند که تنها دوست او یک ستاره است. اما یک شب دیگر خبری از ستاره نیست و روباه به جست‌وجوی دوست خود می‌رود تا اینکه سرانجام از فضای زندگی خود دور می‌شود.
  وی درباره‌ تصاویر این کتاب توضیح داد: تصویرگر از رنگ‌های محدودی در خلق اثر استفاده کرده و از صور خیال در آن بهره برده است. بی‌تردید تصویرگری کتاب هم بسیار زیبا، خیال‌انگیز و شاید بتوان گفت مکمل داستان است. تصویرگر به‌ خوبی داستان را حس و بازنمایی کرده و کتابی خلق شده است که خواندنش لذتی به‌ یاد ماندنی همراه دارد.
  صاعلی یادآورشد: این کتاب با نام اصلی The Fox & the Star از ناشر انگلیسی آن یعنی کتاب‌های پنگوئن خریداری شده است و به زودی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.