کالایاب
اطلاعیه ها
 • اطلاعیه شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز

  پیرو اخبار و تحولات اخیر در بازار ارز و نوسانات نرخ دلار و جهت تنویر افکار کلیه هموطنان ارجمند ارایه پاره ای از توضیحات، ضروری به نظر می رسد که در ادامه تقدیم می گردد:


  1. حضرت آیت ا... لاریجانی، ریاست محترم قوه قضاییه در بیانات اخیرشان پاره ای موارد را در ارتباط با اطلاع رسانی در بازار ارز بیان داشتند که این نکات بیانگر نگاه محققانه ، تحلیلی و اشراف ایشان بر مباحث این حوزه است از جمله آنکه معاملات حقیقی مبنای استخراج و اعلام نرخ ها تلقی گردد که یقینا می باید محور اطلاع رسانی در این زمینه تلقی گردد، در همین راستا موکدا اعلام می گردد که این مهم همواره مبنای فعالیت های این رسانه بوده و در ادامه نیز اهتمام روز افزونی در این راستا صورت خواهد پذیرفت، همچنین ایشان در بخش دیگری از فرمایشات شان نسبت به ساعات معاملات اشاره فرمودند که جهت تحقق این نکته نیز، این مجموعه پس از این، در بخش بازارهای داخلی نسبت به انعکاس قیمت ها و نوسانات بازار ها در حد فاصل ساعت 10:30 دقیقه صبح لغایت 8 عصر اقدام خواهد نمود. همچنین به جهت بهره مندی از صلاحدید و نقطه نظرات ریاست محترم قوه و هماهنگی با مراجع ذیربط، موقتا ارایه نرخ های بازار داخلی متوقف و منوط به هماهنگی و کسب اجازه از این مراجع خواهد بود که نتایج آن متعاقبا به اطلاع کلیه عزیزان رسانده خواهد شد.


  2. رشد و اعتلای کشور و برخورداری کلیه هموطنان از رفاه افزون تر و شرایط اقتصادی مناسب تر، ضرورتی است که بی تردید آرزوی یکایک هموطنان و آنانی است که صادقانه علاقه مند به این مرز و بوم می باشند. این مجموعه یعنی شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز نیز موکدا بر همین قاعده و آرزومند بهترین شرایط برای یکایک هموطنان محترم می باشد و در کلیه ادوار فعالیت خود این انگاره نخستین و مهم ترین آموزه مدنظر این مجموعه بوده است.


  3. در شرایطی که دشمنان این مرز و بوم با به صف کردن لشکر ابزارهای تبلیغاتی و شبکه رسانه ای خود و با استفاده غیرعادلانه و غیر شرافتمندانه از کلیه ابزارهای خود در پی آسیب رساندن به کشور و ملت عزیز ایران می باشند و این مهم با همراهی دول کینه جو و همسایگان ناعاقل ایران توامان گشته، بلاتردید هر گونه فعالیت در مسیر فوق الذکر مردود و به تاکید محکوم است . در این شرایط خطیر واجب است که یکایک ما به این مهم پی ببریم که همگی در یک کشتی قرار داشته و سرنوشت ما به یکدیگر گره خورده است لذا فارغ از تمامی گرایشات و سلایق و گذشته از تمامی تفاوت های فکری، سیاسی و فرهنگی، بر تمامی ما واجب است که با اتحاد، تمرکز، شناخت صحیح و توام با تلاش موسع و پرحجم، نسبت به دفع خطرات و بهبود شرایط ایران از جمیع جهات اقدام نماییم که مجموعه حاضر نیز، این انگاره را محور و چارچوب حرکت خود قلمداد می کند.


  4. یکی از مهم ترین اهداف دشمنان و طراحان نقشه های شوم برای این کشور، بازار ارز و بویژه دلار به عنوان یکی از محورهای مبادلات خارجی می باشد. پیش از هر چیز توجه به این امر بسا ضروری است که این بازار نیز بسان دیگر بازارهای اقتصادی، پدیده ای تخصصی است که هر گونه اعلام رای و نظر در آن می باید به پشتوانه دانش نظری و تخصصی صورت پذیرد لذا طرح دیدگاه های شتاب زده و مبتنی بر هیجانات و ارایه نقطه نظرات فاقد پشتوانه نظری، صرفا به تشتت آرا و عدم آرامس هموطنان محترم می انجامد لذا توجه به این مهم و ارایه نقطه نظرات در فضایی فارغ از شتاب زدگی و توام با استدلال از سوی کارشناسان و متخصصان امر، ضرورتی است که توصیه می گردد کلیه هموطنان محترم در مطالعه و بررسی دیدگاه های مطروحه در رسانه ها به آن توجه وافر نمایند. لذا عموم آنچه طی دو روز گذشته در فضای شبکه های اجتماعی و پیام رسان از سوی افراد مختلف و بعضا رسانه های - هر چند عموما رسانه های فاقد مشروعیت و اعتبار و کارنامه روشن - ارایه گردیده است و اغلب هجمه ها و دفاعیات و زد و خوردهای فکری را باید در زمره این دست اظهارات هیجان زده و فاقد تامل و محتوای صحیح دانست.


  5. در چرایی دلایل افزایش یا کاهش نرخ دلار باید به این مهم توجه داست که عوامل موثر بر نرخ یک ارز خارجی در علم اقتصاد طیف وسیعی از فاکتورها را در بر می گیرد که شرح آن در این مختصر نمی گنجد اما فارغ از کلیه این عوامل، فاکتوری که به طور وسیع در این نوسانات نقشی محوری بر عهده داشته است آن دسته از هیجانات عمومی است که منجر به هجوم وسیع هموطنان در جهت تبدیل دارایی خود به دلار و یا بالعکس آن بوده است. به طور مشخص و واضح، توصیه اکید ما به کلیه عزیزان هموطن و دوستان محترمی که این متن را مطالعه می کنند پرهیز از ورود به چنین فرآیندی است چرا که تجربه ها و مشاهدات ما از ادوار مختلف این تحولات صرفا گویای این است که در این چرخه، متاسفانه اغلب هموطنان گرامی به دلیل فقدان آشنایی با نوسانات بازارهای مالی، دچار خسران و ضرر می گردند و بخشی از سرمایه خود را که با سال ها زحمت و فعالیت خود به دست آورده اند در این راه از دست خواهند داد. لذا برای چند هزارمین بار موکدا اعلام می کنیم که فعالیت در بازارهای مالی یک تخصص بالنسبه پیچیده است که نیازمند تحصیلات روشمند و آکادمیک و تجربه گسترده است، لطفا به این مهم توجه فرمایید.


  6. در اینجا لازم است که نکته بسیار مهمی به اطلاع عزیزان و مخاطبان گرامی رسانده شود. شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز و یا هر مجموعه مشابه دیگر، کارویژه و کارکرد اصلیش کشف قیمت های بازار و اعلام آنها به ساده ترین و سریع ترین و صحیح ترین شکل به کاربران محترم می باشد نه تعیین قیمت. در واقع نرخ دلار یا سایر اسعار ابتدا در بازارهای معاملاتی مورد معامله و داد و ستد واقع می شود و به تبع آنها رسانه هایی همچون رسانه حاضر، از طرق گوناگون و به فراخور توان و ابزارهای خود نسبت به استخراج و جمع آوری و اعلام این اطلاعات اقدام می نمایند. لذا اصلاح تصور آن دسته از مخاطبانی که کارکرد این رسانه ها را برابر با تعیین یا اعلام قیمت ها می دانند ضروری است. رسالت ما گردآوری قیمت ها و رساندن آنها در کوتاه ترین فاصله زمانی ممکن و به ساده ترین شیوه به مخاطبان و عموم کاربران می باشد.


  7. واقعیات و پدیده های اقتصادی در سطح کشور پهناور و وسیعی همچون ایران، دارای عمق، وسعت و لایه های متعددی می باشند و طیف وسیعی از فاکتورها بر آنها اثرگذار است از همین روی صرف اعلام نرخ ها توسط یک مجموعه نمی تواند جهت قیمت ها را به طور کامل تعیین و یا تغییر دهد چرا که در عمل، این فاکتورهای عینی و ملموس اند که نرخ ها و معاملات را رقم می زنند علاوه بر این تعدد و تکثر رسانه ها در زمان کنونی، مانع این مهم خواهد شد چرا که معامله گران یا کاربران به واسطه این تکثر، به سرعت متوجه اختلاف نرخ ها گردیده و این هم به نوبه خود موجب کاهش اعتبار و ضریب نفوذ رسانه ای می گردد که سعی در انعکاس غیرواقعی اطلاعات داشته است. در واقع بازار مسیر و راه خود را مستقل از این دست عوامل طی می کند و این رسانه ها هستند که با انتقال صحیح و دقیق داده ها، اعتبار کسب می نمایند، بر همین مبناست که موکدا اعلام می گردد این رسانه در کل دوره فعالیت خود، هدفی جز انعکاس دقیق و صحیح رخدادهای بازارهای تحت فعالیتش نداشته است.