کالایاب
اخبار طلا و سکه
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ |پیش‎بینی سقوط ۴۰ دلاری قیمت طلا

  در حالی که تقویت ارزش پول ملی چین موجب افزایش توان خرید طلا در بازار این کشور شده است، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین رقم بیش از یک سال و نیم گذشته در هفته قبل، امروز اندکی افزایش یافت.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، افزایش ارزش دلار در برابر یوان و سایر ارزهای ملی، و بالا رفتن هزینه خرید طلا برای سرمایه گذاران در خارج از آمریکا سبب کاهش 13 درصدی قیمت طلا از ماه آوریل به این طرف شده است.

  به گفته اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک، پس از انتشار خبرهایی از انجام مذاکرات تجاری میان امریکا و چین در هفته جاری، اندکی از این فشارها کاسته شده است.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به 1188 دلار و 10 سنت رسید. قیمت فلز زرد در روز پنجشنبه به پایین ترین رقم از ژانویه 2017 یعنی 1159 دلار و 96 سنت رسیده بود.

  نعیم اسلم، تحلیلگر بازار طلا گفت، کاهش قیمت ها همچنین موجب افزایش خرید توسط خریداران فرصت طلب شده و این مسئله سبب افزایش نسبی قیمت ها گشته است. اگر روند تقویت ارزش پول ملی چین ادامه یابد، قیمت طلا برای سرمایه گذاران چینی ارزان تر خواهد شد.

  اما به گفته اسلم «قیمت ها باید به بالای 1200 دلار برسد تا ما به این اعتماد برسیم که مجددا قیمت طلا به افزایش خواهد گذاشت.»

  تحلیلگران موسسه اسکوتیا موکاتا معتقدند، بر اساس شاخص های فنی و آنی، قیت طلا تا رقم 1146 دلار و 20 سنت کاهش خواهد یافت.

  سرمایه گذاران همچنین در انتظار سخنرانی روز جمعه جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در یک کنفرانس اقتصادی در جکسون هول وایومینگ هستند تا ببینند وی چه سرنخ هایی از روند افزایش نرخ بهره در آمریکا ارائه خواهد داد.

  افزایش نرخ بهره در آمریکا، موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.

  انتهای پیام/90