شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • طلا همچنان به سرعت کاهش می یابد

  نمودار روزانه طلا

   

  مانند قطرات باران که در یک طوفان سنگین از شیشه به پایین می چکد، بدون تردید ادامه سقوط طلا با همین سرعت منعکس کننده اشک دوستداران طلا خواهد بود، و چه کسی می داند چه زمانی و آیا طلا دویاره افزایش خواهد یافت. در سه روز گذشته طلا با تغییر بیش از 39 دلار در هر اونس در دوره به فروش رسیده است، و شاید مهمتر از همه در سطح روانشناختی 1200 دلار در هر اونس با مجازات روبه رو شود. برای معامله گران طلا، این روزها روزهای شگفت انگیزی هستند.

  اگر ما از نمودار روزانه شروع کنیم، میزان حجم کنترل به طور محکم در سطح 1304 دلار در هر اونس قرار دارد و فشار سنگین به فلز وارد میکند، و با سطوح مختلف 1325 دلار، 1280 دلار، 1230 دلار و در حال حاضر 1200 دلار در هر اونس با شکست روبرو شده است. حجم و قیمت در توافق هستند و با روند قرمز نشان داده شده است، هیچ چیز در اینجا برای یک تغییر عمده به زودی وجود ندارد. حجم فروش در توافق با قیمت، بدون هیچ پیشنهادی از خریداران بازارعمل می کند.

  نمودار هفتگی طلا

   

  حرکت در نمودار هفتگی، باعث پریشانی بیشتر برای طلادوستان می شود، خون قرمز این فلز گرانبها سراسر صفحه را قرمز میکند بطوری که یک هفته پس از آن کاهش می یابد. در اینجا نیز نقطه حجم کنترل در همان سطح واقع در نمودار روزانه است. روند هشدار دهنده در اینجا از اواسط ماه می قرمز بوده است و تنها نکته آسوده کننده خیال خاطر، منطقه حمایت احتمالی با قیمت 1169 دلار در هر اونس است که در دسامبر 2017 مورد آزمایش قرار گرفت.

   

  نمودار ماهانه طلا

   

  در نهایت روی نمودار ماهانه می توانیم اهمیت پلت فرم حمایتی 1250 دلار به ازای هر اونس را که با خط خطی آبی نشان داده شده است را ببینیم. این دوره زمانی فشار کاهش بسیار زیاد و بیش از حد توان را بر روی نمودار و با سطحی از مقاومت که در حال ساخت است را نشان می دهد.