شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی قیمت طلا: هشدار سیگنال های RSI به خرسهای بازار درباره افت بیشتر در آینده

  در امتداد تقویت دلار آمریکا، قیمت طلا تحت فشار قرار دارد و این فلز گرانبها در معرض زیان های بیشتر قرار می گیرد، زیرا به نظر می رسد سرعت حرکت نزولی در حال افزایش است.

  رابطه معكوس بین طلا و دلار آمریکا ممكن است با توجه به تهدید رو به رشد جنگ تجاری جهانی، بیشتر شود، زیرا انتشار تازه داده ها از اقتصاد ایالات متحده موجب بهبود چشم انداز رشد و تورم می شود.

  به روز رسانی گزارش خرده فروشی ایالات متحده نشان داد که هزینه های خانوار در ماه جولای، در مقایسه با پیش بینی های 0.1 درصدی، 0.5 درصد افزایش داشته است.

  در نتیجه، کمیته بازار آزاد آمریکا (FOMC) ممکن است در ماه سپتامبر نرخ ارز را افزایش دهد، چرا که امیدوار است افزایش تدریجی آتی نرخ بودجه فدرال در محدوده هدف، با گسترش مداوم فعالیت اقتصادی، شرایط بازار کار قوی و تورم نزدیک به 2 درصد در میان مدت همراه خواهد بود.

  اهداف نزولی در تماس با رادار طلا برای منحرف کردن آن به سمت محدوده باریک در اوایل ماه جاری هستند، و این در حالی است که گزارش تمایلات مشتریان IG همچنان نشان می دهد که با وجود کاهش قیمت طلا در مدت اخیر تقاضای خرده فروشی زیاد است. اطلاعات خرده فروشی معامله گران نشان می دهد 84.7 درصد از معامله گران هنوز در موقعیت خالص خرید هستند با نسبت 5.54 به 1 برای معامله گران خرید نسبت به معامله گران فروش. تعداد معامله گران خرید 7.4 درصد کمتر از دیروز و 3.1 درصد کمتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران خالص فروش 14.5 درصد بیشتر از دیروز و 8.5 درصد بالاتر از هفته گذشته است.

  انحراف مداوم در پیشنهاد موقعیت های خرده فروشی، دیدگاه متضادی را در مورد تمایلات اجتماع ارائه می دهد؛ چشم انداز گسترده تر هنوز حرکت نزولی را برای طلا نشان می دهد، چرا که هم قیمت و هم شاخص قدرت نسبی (RSI) تشکیلات نزولی را از اوایل سال جاری گسترش می دهند.

  نمودار روزانه طلا

   

  • قیمت طلا همچنان آسیب پذیر است، با شکست/بسته شدن زیر 1198 دلار (گسترش 38.2 درصدی) نقطه شروع فیبوناچی در 1172 دلار (اصلاح 61.8 درصدی) به 1177 دلار (اصلاح 78.6 درصدی)؛ مانع کاهش بعدی، در حدود 1156 دلار (اصلاح 61.8 درصدی) و به دنبال آن پایین ترین قیمت 2017 در 1146 دلار به دست می آید.
  • با نگاهی دقیق به RSI که از اواخر ماه ژوئن روند صعودی را شکسته است، و با گسترش اخیر برجسته سازی اسیلاتور، و وجود چشم انداز نزولی برای قیمت های طلا، زیر 30 شکسته می شود و به منطقه اشباع فروش منتقل می شود.