اخبار خودرو

 • جاده های البرز لغزنده است، رانندگان احتیاط کنند

  پلیس راه:

  پدال نیوز- رئیس پلیس راه البرز،با توجه به بارش باران وبرف درجاده های این استان از رانندگان خواست درموقع رانندگی احتیاط کنند.

  به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا اکبری  افزود: درجاده کرج - چالوس محدوده سه راه دیزین تا کندوان بارش به صورت برف است .
  وی اضافه کرد: درمحورهای آزادراهی و بزرگراهی نیز به دلیل بارش باران لغزنده است که می طلبد رانندگان احتیاط کامل درموقع رانندگی داشته باشند.
  وی خاطرنشان کرد: اکنون تمام محورهای ارتباطی استان البرز به غیر ازمحور شمشک - دیزین باز و تردد درآن جریان دارد.
  وی یادآورشد: در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج - چالوس، ماموران پلیس راه ، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند.
  وی تاکید کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.
  اکبری افزود: همراه داشتن زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی بویژه جاده چالوس که درحال بارش برف است الزامی است .
  وی همچنین از رانندگان بویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین ، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند.
  استان البرز دارای یکهزارو450کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.