اخبار اقتصادی

 • الزام شرکت های هواپیمایی به همکاری با مسافران برای فریضه نماز صبح

  سازمان هواپیمایی کشوری؛

  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت های هواپیمایی داخلی ملزم به همکاری با مسافران برای فریضه نماز صبح هستند.

  به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده افزود: شرکت هواپیمایی داخلی برنامه پروازی خود را به صورت شش ماهه و بلندمدت ارائه می کنند و ساعات شرعی اذان صبح نیز در طول سال متغیر است به همین دلیل در برخی مواقع ممکن است ساعت پروازی با زمان اقامه نماز صبح مسافران تداخل داشته باشد.

  وی گفت: از آنجا که ممکن است در صورت پرواز، فرصتی برای اقامه نماز صبح در فرودگاه مقصد نباشد شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت و همکاری با مسافران برای ادشای این فریضه الهی در فرودگاه مبدأ هستند.

  جعفرزاده خطاب به شرکت های هواپیمایی تأکید کرد: شرکت هایی که زمان پروازی آنها تداخل با اذان صبح دارد باید اقامه نماز صبح مسافران را در اولویت قرار دهند و اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت گیرد.

  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه راهکارهای دفاع از حقوق مسافران به خصوص رعایت اصول معنوی دیده شده است گفت: با هر گونه سهل انگاری و بی توجهی در این زمینه در صورت محرز شدن تخلف، بدون اغماض برخورد خواهد شد.