اخبار اقتصادی

 • دولت برای حل معضل بیکاری کار اساسی انجام دهد

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید برای برطرف کردن معضل بیکاری کاری اساسی صورت دهد، گفت: قوه قضاییه زمینه امنیت قضایی مردم را در جامعه فراهم کند.

  ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بابلسر، با گرامی‌داشت فرا رسیدن 10 آذر سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس و نام‌گذاری این روز بنام روز مجلس، اظهار داشت: از آنجایی‌که مرد مجاهدی همچون شهید مدرس در سنگر خانه ملت در مبارزه با استکتبار توانسته به عنوان یک نماینده شایسته بدرخشد و به دست دژخیمان زمان به شهادت رسید بنابراین این روز را روز مجلس نامیدند و ما این روز با عظمت را گرامی می‌داریم و امیدواریم همه نمایندگان مجلس به مانند شهید مدرس در خانه ملت بدرخشند.

  وی افزود: از آنجایی‌که مجلس و خانه ملت راس امور مملکت است بنابراین نمایندگان مجلس باید این جایگاه رفیع را ارج نهند و براساس وظایف قانونی که بر عهده شان است همچون شهید مدرس در خانه ملت وظایف خود را دنبال کنند تا بتوانند در توسعه و پیشرفت کشور ایران اسلامی قدم‌های بلندی بردارند.

  نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس دارای وظایفی هستند که باید نسبت به آن وظایف خود نقش آفرینی کنند، تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین وظیفه نمایندگان وضع و تصویب قانون بوده که می‌تواند امنیت، آرامش، پیشرفت و توسعه کشور را تسریع و تسهیل بخشد.

  نانواکناری ادامه داد: اگر قانون متقن و دارای پشتوانه منطقی، شامل و کامل باشد می‌تواند در پیشرفت جامعه اثرگذار باشد و با اجرای قانون می‌توان زندگی اجتماعی را تداوم و بقاء بخشید.

  تقویت نظارت نمایندگان بر حسن اجرای قانون

  وی با اشاره به اینکه دومین وظیفه نمایندگان مجلس نظارت بر حسن اجرای قانون است تصریح کرد: یک قانون اگر خوب اجرا نشود اثر خوبی در جامعه نخواهد داشت و اثر خوب قانون خوب، در اجرای خوب است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان مجلس به درستی بر حسن اجرای قانون نظارت کنند قطعا گام بلندی را در توسعه و پیشرفت کشور خواهند برداشت.

  نانواکناری اضافه کرد: نقش شهید مدرس در نظارت بر حسن اجرای قانون بسیار ملموس است زیرا در مقابل استبداد ایستاد تا بتواند آنها را متقاعد کند که نظارت بر اجرای قانون به عهده مجلس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

  وی با بیان اینکه سومین وظیفه نمایندگان، پیگیری مطالبات مردم حوزه انتخابیه است گفت: اگر نمایندگان به عنوان وکیل مردم، مطالبات مردم را به خوبی درک کنند بر اساس قانونی که وضع می‌کنند می‌توانند در پیگیری مطالبات نیز نقش آفرینی کنند.

  نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مطمئنا" مردم خواستار آرامش، امنیت، پیشرفت، توسعه و رفاه هستند و نمایندگان مجلس وظیفه دارند این مطالبات را بر اساس قانون از مسئولان مطالبه تا جامعه بالنده و مقتدری در کشور ایران اسلامی داشته باشیم.

  نانواکناری، خاطرنشان کرد: بنده معتقدم اگر ما این سه وظیفه را خوب اجرا کنیم و بتوانیم این مسئولیت را در مسیر کار قانونی خودمان دنبال کنیم الگوی بسیار خوبی برای بسیاری از کشورهای دیگر خواهد بود و با تاسی از این اقدام مثبت که در کشور ایجاد می‌شود آنها را هم در این مسیر راهنما و راهبر باشیم.

  وی با اشاره به اینکه مردم دنبال آرامش و زندگی خوب هستند و توقع زیاد از حد ندارند و یک زندگی حداقلی را دنبال می‌کنند تاکید کرد: این حداقل‌های زندگی را ما باید برای مردم به ارمغان بیاوریم و مجلس می‌تواند با پیگیری‌های لازم در این رابطه مردم را در این مسیر حمایت کند تا خواسته بحق آنان اجرایی شود.

  بهبود وضعیت اقتصادی مردم با تلاش سه قوه

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی یکی از موضوعاتی که نمایندگان مجلس و مسئولان باید به آن توجه کنند ایجاد اشتغال برای جامعه، بهبود وضعیت اقتصادی مردم و ازدواج سریع و آسان برای جوانان است افزود: تداوم و پایداری در امنیتی که برای کشور ایجاد شده و توجه به محیط زیست سالم از دیگر مسائلی است که باید توجه ویژه ای به آن در کشور شود.

  نانواکناری ادامه داد: مشکلات محیط زیستی از جمله مسائلی است که در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار و در سطح کشور مطرح بوده و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

  وی در پاسخ به این سئوال که عملکرد خود در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار را در طول این مدت چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: مقایسه باید در چند وجه انجام گیرد. یکی نسبت به گذشته، دیگری نسبت به روند پیگیری‌هایی که نمایندگان در این دوره تاکنون انجام داده اند و در آخر نسبت به ایده آلی که به دنبال آن هستیم.

  عضو مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: از آغاز فعالیت مجلس در دور جدید تاکنون تمام خواسته‌های مردم حوزه انتخابیه احصا شد و نسبت به مشکلات استان نیز اشراف پیدا کردیم.

  نانواکناری با اشاره به اینکه جلسات متعددی در سطح استان و حوزه انتخابیه برگزار شده و پیگیری‌هایی داشتیم که در طول بعد از انقلاب اجرایی نشده بود، خاطرنشان کرد: امروز بخشی از این موضوعات نظیر لایروبی انهار و ترمیم جاده‌هایی که باید در دست اجرا باشد در حوزه انتخابیه در حال پیگیری است.

  وی حمایت از بخش کشاورزی، توجه به شهرک صنعتی بابلسر و بندر فریدونکنار و بابلسر، حمایت از صید و صیادی و بحث توریسم در منطقه را از جمله موارد مطروحه و در حال پیگیری در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار برشمرد و خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما پیگیری مسائل یاد شده جهت رشد و توسعه همه جانبه در حوزه انتخابیه و رونق اقتصادی در استان مازندران است.

  تقویت احساس امنیت مردم در جامعه

  نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که خواسته نمایندگان از قوای مجریه و قضائیه چیست؟ گفت: قوه قضاییه باید براساس قانون اساسی امنیت قضایی را برای مردم ایجاد تا مردم بتوانند در لوای قانون امنیت را در جامعه احساس کنند.

  نانواکناری با تاکید بر اینکه قوه قضاییه باید نسبت به ناهنجاری موجود در سطح منطقه برخورد جدی داشته باشد تا ناهنجاری در جامعه به حداقل برسد افزود: کوتاه شدن زمان پیگیری پرونده‌های قضایی یکی از معضلاتی است که امروز در جامعه مطرح بوده و نیز از جمله خواسته‌هایی است که باید به آن رسیدگی شود.

  وی بیان کرد: تمام خواسته‌هایی که مطرح شده به دست پرتوان قوه مجریه اجرایی می‌شود و تمام تلاش ما نیز پیگیری برای تحقق این خواسته‌ها از طریق قوه مجریه است.

  مصاحبه از هومن رمضانیان

  انتهای پیام/