اخبار اقتصادی

 • نگرانی‌های استیضاح کنندگان وزیر راه منطقی است/ تعداد امضاءکنندگان در حال افزایش

  عضو فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

  عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: نگرانی‌های استیضاح کنندگان وزیر راه به حق است.

  حمید باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: آن‌طور که در برنامه آمده احتمالا استیضاح وزیر راه روز یکشنبه در مجلس اعلام وصول می‌شود و تعداد امضاءکنندگان آن در حال افزایش است.

  وی با بیان اینکه نگرانی‌های استیضاح کنندگان کاملا به حق است، خاطرنشان کرد: باید دید چه میزان از مشکلات وزارت راه و شهرسازی با استیضاح وزیر حل شده و اینکه وزیر جدید معرفی شود و مراحل دادن رأی اعتماد به آن انجام شود چه قدر می‌تواند مؤثر باشد.

  نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشکل اصلی که در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد نوع ادغامی است که در این بخش وجود داشته و حوزه را به حدی گسترده کرده که توان رسیدگی به تمام آنها را از وزیر می‌گیرد.

  باستانی تأکید کرد: ترکیب شدن حوزه راه آهن، راه، شهرسازی و مسکن امکان رسیدگی به تمام آنها را از یک شخص می‌گیرد و برای رفع مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد باید ساختار را اصلاح کرده و ممکن است با تغییر وزیر راه به جایی برده نشود.

  سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  البته برخی از مشکلاتی که در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد ناشی از کمبود اعتبارات بوده به عنوان مثال تا کنون یک ریال از اعتبارات تملک و دارایی در اختیار استان خراسان رضوی برای ترمیم راه‌ها قرار نگرفته و باید پذیرفت در حوزه برقی شدن قطار تهران به مشهد نیز کاستی‌هایی در عملکرد دیده می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: اما باید این موضوع را هم در نظر داشت که هیچ وزیری با این حجم کار نمیتواند اقدام مناسبی داشته و تمام اقدامات حوزه را به تناسب پوشش دهد.

  انتهای پیام/