اخبار بازار ارز
 • پیش بینی کرده بودیم که افزایش نرخ ارزکنترل شود

  معاون ارزی بانک مرکزی:

  معاون ارزی بانک مرکزی گفت: فعالان اقتصادی در بازار این واقعیت را دریافتند که نرخ های بالای ارز که در روزهای گذشته تجربه شد متناسب با بنیان های اقتصادی کشور نبوده است و ادامه نمی یابد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، غلامعلی کامیاب در گفتگو با خبر شبکه یک سیما افزود: اگر به روند تغییرات نرخ ارز در سالهای اخیر بنگریم در می یابیم که معمولا در فصل پاییز شاهد یک روند افزایشی هستیم و امسال هم مانند سه سال گذشته این افزایش را تجربه کردیم.

  وی گفت: این افزایش ناشی از عواملی مانند تقاضای مسافرتی و زیارتی، افزایش تقاضا برای واردات کالا و تسویه حساب ها به علت نزدیک شدن به پایان سال میلادی است.

  معاون ارزی بانک مرکزی گفت: براساس مطالعات صورت گرفته با آغاز سال نو میلادی و تقویت ارز توسط صادر کنندگان کالاهای غیر نفتی نرخ ارز روند نزولی پیدا کند.

  وی با اشاره به تاثیر توافق اوپک بر کاهش نرخ ارز افزود: بانک مرکزی انتظار کاهش نرخ ارز را داشت زیرا افزایش قیمت نفت که ناشی از توافق اخیر اوپک بود خوشبختانه ایران را نه تنها از کاهش تولید نفت معاف کرد که حتی امکان افزایش تولید هم داد که این انتظارات افزایش در آمد ها را ایجاد کرد که در بازار ارز موثر بود.