اخبار اقتصادی

 • احتمال ارائه طرح تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی در مجلس

  نماینده مردم رودسر معتقد است سران سه قوه باید بساط حقوق‌های نجومی در کشور را برچینند.

  اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اظهاراتی مقام معظم رهبری مبنی بر بی‌نتیجه ماندن بررسی موضوع حقوق‌های نجومی در کشور و کم کاری نهادهای نظارتی در این رابطه گفت: واقعا متاسفیم برای نهادهایی که در بررسی یکی از مهمترین مشکلات اخیر غفلت می‌کنند.

  وی افزود: بدون شک مردم انتظار داشتند تا دستگاه‌های نظارتی درباره موضوع فیش‌های نجومی پیگیری لازم را داشته باشند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با اشاره به موازی کاری برخی نهادهای در بررسی موضوع فیش‌های حقوقی تاکید کرد: دیوان محاسبات درباره موضوع فیش های حقوقی بخشی از کارها را برعهده گرفت اما این اقدامات کافی نبود البته مجلس هم با نظر گرفته طرحی به دنبال نتایج مطلوب در این زمینه بود که این طرح متاسفانه رای لازم را در بهارستان کسب نکرد.

  عباسی با بیان اینکه ضرورت دارد تا دولت درباره فیش‌های حقوقی گزارشی جامعی به دستگاه‌های نظارتی ارائه کند تصریح کرد: این اقدام از سوی دولت تا کنون نشده قطعا عمده کم کاری‌ها در راستای عدم نتایج در موضوع حقوق‌های نجومی بر عهده دولت است اما بقیه دستگاه‌ها هم به سهم خود وظایفی در این رابطه دارند که نباید از آنها چشم‌پوشی کنند.

  این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت نباید تنها به استعفا برخی مسئولین زیرمجموعه خود در زمینه فیش‌های نجومی اکتفا کند، بیان داشت: قطعا افکار عمومی انتظار دارد تا کسانی سو مدیریت داشتند و به بیت‌المال دست‌اندازی کردند به سزای اعمال خود برسند ،لذا باید این مسئله هر چه سریعتر برای مردم روشن شود که اگر این مسئله رخ ندهد مردم به مسئولین و نظام بدبین می‌شوند.

  عباسی با بیان اینکه باید از هر گونه حاشیه‌سازی در موضوع حقوق‌های نجومی پرهیز شود اظهار داشت: لازم است در این رابطه سران سه قوه جلسه‌ای ترتیب داده و برای همیشه تکلیف این موضوع را روشن کنند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: معتقدم که اگر دستگاه‌های نظارتی در بررسی موضوع حقوق‌های نجومی غفلت کنند نمایندگان با طرح تحقیق و تفحص در این زمینه به نگرانی رهبر معظم انقلاب لبیک خواهند گفت چرا که زمان در حال سپری شدن است و هنوز بسیاری از موضوعات درباره حقوق‌های نجومی روشن نشده است.