اخبار تولید و تجارت

 • نرخ مرغ بازهم پرو بال گرفت/ روند افزایش قیمت در بازار

  رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: از چند روز گذشته نرخ هر کیلو مرغ زنده با افزایش 500 تومانی، 4 هزار و 700 تومان درب مرغداری به فروش می رسد.

  مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش قیمت مرغ طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: از چهارشنبه هفته گذشته نرخ هر کیلو مرغ زنده با 500 تومان افزایش درب مرغداری 4 هزار و 700 ، مرغ آماده به طبخ در مراکز کشتارگاه 6 هزار و 600 ، توزیع به واحدهای صنفی 6 هزار و 750 و فروش در مراکز خرده فروشی 7 هزار و 300 تومان است.

  وی قیمت هر کیلو ران مرغ به سبب افزایش تقاضا را 7 هزار و 300 تومان اعلام کرد و اضافه کرد: نرخ هر کیلو سینه مرغ با کتف 12 هزار تومان، سینه بدون کتف 13 هزار تومان و فیله مرغ 15 هزار تومان است.

  یوسف خانی دلایل نوسانات قیمت را بدین شرح خواند و افزود: برف و بوران روزهای اخیر، امکان بارگیری محصول در برخی مرغداری ها به سبب مناطق صعب العبور امکان پذیر نبود لذا این امر موجب شد که روند افزایش قیمت استمرار داشته باشد.

  رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به شرایط قیمت در روزهای آتی بیان کرد: با اتمام ایام محرم و صفر و افزایش تقاضا به سبب مجالس و مراسم پیش بینی می شود که قیمت مرغ با کمی افزایش به 7 هزار و 500 تومان برسد.