اخبار بازار ارز
 • پیش‌بینی قیمت دلار در ماه‌های آینده

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهمترین دلایل افزایش نرخ دلار در روزهای اخیر پرداخت و تصریح کرد که این اتفاق می‌تواند تا حدودی در راستای واقعی شدن نرخ ارز باشد اما به دلیل تبعات منفی که بر زندگی عادی مردم خواهد داشت به نظر نمی‌رسد که دولت تا زمان انتخابات یکسان‌سازی نرخ را انجام دهد.

  برخوردار اضافه کرد: در شرایطی که نرخ ارز واقعی نیست، عده‌ای رانت‌خوار که پول‌های بسیار زیادی از محل فرار مالیاتی و قاچاق بدست آوردند و پوشش ‌هایی را هم تحت عنوان تولید یا کار خیریه برای خود فراهم می‌کنند که در این میان وظیفه دستگاهای نظارتی است که که این افراد و فعالیت‌هایشان را شناسایی کنند.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ضمن پیش‌بینی نرخ دلار در ماه‌های آینده عنوان کرد: به نظر می‌رسد دولت تا زمان انتخابات مجبور است که تک نرخی شدن ارز را انجام ندهد و این اقدام را به تعویق خواهد انداخت چرا که به هر حال افزایش نرخ دلار در زندگی عادی مردم مثل قیمت‌ مواد غذایی یا اجاره خانه تاثیرگذار خواهد بود و دولت مجبور است که قیمت دلار را پایین بیاورد.

  تک نرخی شدن ارز به نفع صادرکنندگان نیست

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران همچنین درباره تاثیر افزایش نرخ دلار بر صادرات و صادرکنندگان گفت: برخلاف آنچه تصور می‌شود به نظر نمی‌رسد که تک نرخی شدن ارز برای صادرکنندگان تاثیر مثبتی داشته باشد، چرا که در این صورت قیمت مواد اولیه و کالاهای سرمایه‌ای برای ما بالا می‌رود و در نتیجه صادرکنندگان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

  نرخ دلار آمریکا در روزها و هفته‌های اخیر با روند افزایشی مواجه شد و این روند طی روزهای اخیر شیب تندتری به خود گرفت و در ابتدای هفته از مرز ۳۸۰۰ تومان و در بازار روز گذشته وارد کانال ۳۹۰۰ تومان شد تا به بالاترین نرخ خود در سال جاری رسیده باشد.