اخبار طلا و سکه
 • قیمت جهانی طلا افزایش یافت ولی همچنان زیر 1200 دلار تثبیت شد

  قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه با افزایش نسبی روبرو شده ولی همچنان نتوانسته است سطح مقاومتی 1200 دلاری را بشکند.

  به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه با 4.40 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به بیش از 1192 دلار رسیده است.

  بر اساس این گزارش جیمز مور تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری متال بولتین تاکید کرد: افزایش تقاضای فیزیکی تاثیر زیادی بر رشد نسبی قیمت طلا داشته ولی به نظر می رسد گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر مانع بزرگی برای رشد بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد بود.

  نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است 14 دسامبر برگزار شود و تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در این نشست به بیش از 98.6 درصد رسیده است.

  تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری آی جی نیز تاکید کردند که طلا برای شکستن سطح مقاومتی 1200 دلاری تلاش زیادی می کند ولی تا زمانی که نتواند این سطح مقاومتی را بشکند، چشم انداز قیمت طلا نزولی خواهد بود.

  در بازار جهانی انرژی نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 0.67 درصد افزایش به بیش از 47.55 دلار رسیده است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام نتایج نشست امروز اوپک هستند. کشورهای عضو اوپک در حال رایزنی برای کاهش سقف تولید هستند.

  تازه ترین آمارها نشان می دهد که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال به بیش از 3.2 درصد رسیده است. این یکی از بالاترین نرخ رشدهای اقتصادی آمریکا از زمان وقوع رکود بزرگ است.

  موسسه ای دی پی قرار است امروز آمارهای مربوط به اشتغال بخش خصوصی آمریکا را منتشر کند. وزارت کار آمریکا نیز روز جمعه آمارهای مربوط به اشتغال و نرخ بیکاری در ماه نوامبر را اعلام می کند.

  شاخص ارزش دلار نیز با 0.04 درصد افزایش به بیش از 101.03 واحد رسیده است. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا منطقه یورو و چین تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت این فلز گرانبها داشته باشد. نوسانات شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز نقش مهمی در تعیین قیمت طلا دارد.