اخبار خودرو

 • همکاری آذین خودرو و بزرگ‌ترین قطعه ساز فرانسه

  طی مراسمی با عنوان Techno Day اعلام شد

  پدال نیوز: شرکت آذین خودرو و شرکت فورشیا فرانسه، طی مراسمی به‌طور رسمی تاسیس جوینت‌ ونچر جدید خود برای تولید قطعات تزیینی را اعلام کردند.

  به گزارش پدال نیوز ، در این برنامه که هفته گذشته، دوم آذرماه و با حضور مدیران ارشد آذین خودرو، فورشیا و جمعی از مدیران صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور برگزار شد، ضمن معرفی جوینت‌ونچر جدید آذین خودرو و فورشیا در زمینه تولید قطعات داخلی خودرو، بخشی از توانمندی‌های شرکت فورشیا در زمینه طراحی بخش‌های داخلی خودروهای مختلف نیز به نمایش در آمد.
  نادر فرخ، عضو هیات مدیره آذین خودرو در زمینه سابقه همکاری میان آذین خودرو و فورشیا گفت:"سابقه همکاری شرکت فورشیا فرانسه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطعه سازان جهان به بیش از یک دهه پیش بازمی‌گردد. فورشیا بخش‌های مختلفی دارد که ما پیش از این و از حدود 11 سال پیش، در زمینه تولید صندلی با آن‌ها همکاری خود را آغاز کرده بودیم و دو طرف در شرکتی مشترک با نام فپسکو به‌صورت جوینت‌ونچر در زمینه تولید صندلی خودرو تندر90 فعالیت می‌کردند."
  وی در زمینه همکاری جدید میان این دو شرکت گفت:"با توجه به عمق روابط میان آذین خودرو و فورشیا، از حدود یک سال و نیم قبل مذاکرات در زمینه گسترش این همکاری‌ها و تاسیس شرکتی مشترک در زمینه تولید تزیینات داخلی خودرو را با این شرکت فرانسوی آغاز کردیم و هم‌اکنون طی توافقی قرار است یک جوینت‌ونچر جدید برای طراحی و تولید قطعات تزیینی داخلی خودرو تاسیس شود."
  وی افزود:"برای اعلام این همکاری مشترک و به نمایش گذاشتن نوآوری‌های فورشیا در زمینه تزیینات داخلی خودرو تصمیم گرفتیم با حضور مدیران ارشد این شرکت، برنامه‌ای برگزار کنیم تا مدیران صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور از نزدیک با توانایی‌های این شرکت در زمینه نوآوری، طراحی و تولید قطعات تزیینی داخلی خودرو آشنا شوند. این برنامه با عنوان Techno Day از سوی آذین خودرو برگزار شد و در قالب سخنرانی‌هایی، به معرفی برنامه‌های دو شرکت در بازار ایران پرداختیم."
  فرخ در زمینه سخنرانان حاضر در این مراسم گفت:"در این مراسم مدیران ارشد هر دو شرکت حضور داشتند و طی آن آقایان رضایی و هاشمی، مدیرعامل و قائم‌مقام آذین خودرو از سوی طرف ایرانی سخنرانی کردند. از فورشیا نیز قائم‌مقام بازاریابی و توسعه کسب‌وکار این شرکت، مدیر توسعه تجاری صندلی در خاورمیانه و مدیران ارشد نوآوری‌های منطقه شمال و جنوب اروپا در این مراسم سخنرانی کردند و به تشریح سابقه این شرکت، فعالیت‌های انجام گرفته در زمینه نوآوری و اختراعات در فورشیا و ... پرداختند."
  سخنرانی‌های این مراسم در دو بخش انجام گرفت و در فاصله زمانی میان این بخش، حاضرین فرصت یافتند از نمایشگاهی که به‌طور ویژه برای نمایش نوآوری‌های فورشیا در زمینه قطعات تزیینی داخلی خودرو برپا شده بود بازدید کنند. در این نمایشگاه قطعات مختلفی شامل داشبورد کامل، رودری و قطعات تزیینی و دکوری و پوششی داخلی کابین برای خودروهای مخالف از جمله مرسدس بنز Sکلاس تا خودروهای اقتصادی به نمایش گذاشته شده بود که تمامی آن‌ها حاصل طراحی، مهندسی و تولید فورشیا است.
  عضو هیات مدیره آذین خودرو در زمینه برنامه‌های جوینت‌ونچر جدید میان آذین خودرو و فورشیا گفت:"خودروهای جدید نیاز به دانش فنی و تجهیزاتی دارند که از طریق این مشارکت می‌توانیم این دانش و تجهیزات را در ایران به دست آوریم. به‌علاوه با توجه به برنامه خودروسازان کشور برای عرضه محصولات جدید، این جوینت‌ونچر می‌تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد چراکه داشبورد و قطعات تزیینی بسیاری از این خودروها از سوی فورشیا طراحی و تولید شده است."
  شرکت فورشیا در سال 2015 مقام نخست تولید قطعات داخلی خودرو را در جهان به دست آورده است به‌گونه‌ای که از هر سه خودروی تولید شده در جهان، یکی از آن‌ها از قطعات فورشیا استفاده می‌کند. فروش جهانی فورشیا در سال 2015 از مرز 20 میلیارد یورو عبور کرد. این شرکت هم‌اکنون در بخش تزیینات با دارا بودن 30 سایت تحقیق و توسعه، 77 سایت تولیدی در 26 کشور و بیش از 33هزار نفر پرسنل بزرگ‌ترین مجموعه در این زمینه است.